Leave it all on ASHfield

Blesk se s Hlubokou rozešel smírně

Další dvě utkání baráže o extraligu měli možnost vidět jablonečtí fanoušci v neděli 14. 7. V prvním utkání zvítězil Blesk těsně 4:3, ve druhém dominovali hosté a zaslouženě vyhráli 18:8.

16.8.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Druhou srpnovou neděli přivítali jablonečtí baseballisté na svém Ash Fieldu loňského vítěze Českomoravské ligy, tým Sokola Hluboké nad Vltavou, k dalšímu dvojutkání baráže o Extraligu 2017. Blesku se nevedlo tak jako v minulých týdnech, a po kvalitním výkonu v prvním zápase, který jablonečtí dokázali vyhrát 4:3, se v druhém zápase museli sklonit před hosty z Hluboké a přijmout porážku 8:18.

Do prvního zápasu nastoupili na nadhazovacím kopci Vladimír Chlup za Blesk a velice nepříjemný David Šťastný za Hlubokou. Toho jablonečtí nedokázali porazit již několik let. Oba nadhazovači předváděli naprosto famózní výkony a za devět směn povolili soupeři skórovat pouze jednou. Vedení se nejprve ujali domácí, když v dohrávce čtvrté směny skóroval po odpalu Radka Šulce David Zikmunda. Hosté odpověděli ve směně šesté, kdy využili drobného zaváhaní obrany Blesku a doběhli si pro vyrovnávací bod. Jelikož další směny již body nepřinesli, musela rozhodnout nastavená desátá směna, kterou vždy tým v útoku začíná s obsazenou první a druhou metou. To přináší pálícímu týmu pochopitelnou výhodu, kterou Hluboká skvěle využila a ve své části desáté směny se dvěma doběhy ujala vedení 3:1. V dohrávce však dokázal Blesk obsadit všechny mety a po nezpracovaném odpalu na nadhazovače hostí snížil na rozdíl jediného bodu. Trefení dalšího pálkaře Honzy Výbory znamenalo vyrovnání, stále plné mety při nula autech a velkou šanci pro Radka Šulce rozhodnout zápas. Ten ve vypjaté situaci nezaváhal a nekompromisním odpalem do zadního pole nasměroval Blesk k walk-off výhře 4:3.

Nepříjemnou kaňkou na prvním zápase bylo svalové zranění hrajícího trenéra a jednoho z vůdčích pálkařů Blesku, Michala Kubiny, který tak nemohl nastoupit do druhého zápasu. V něm se proti sobě postavili domácí Jirka Bouček a za Hlubokou David Lukáš. Tentokrát to byli hosté, kteří měli lepší vstup do zápasu a hned v první směně se po chybě obrany Blesku ujali vedení 3:0. Blesk celý zápas tahal za kratší konec, a i když se mu podařilo několikrát k soupeři přiblížit, utkání otočit nezvládl. Naopak, vlastní nekoncentrovaností v útoku a zbytečnými chybami v obraně umožnil hlubockým zápas ukončit již po sedmé směně s konečným výsledkem 8:18. Bohužel ani v tomto utkání se jabloneckému týmu nevyhnulo zranění, kdy ve čtvrté směně musel být do nemocnice odvezen hrdina prvního zápasu Radek Šulc se zlomeným nosem.

 V barážové tabulce nyní Blesk figuruje na dělené třetí příčce s bilancí 5 výher – 5 porážek. Vylepšit si kolonku výher se Blesk pokusí již příští neděli 21. 8. 2016, kdy v posledním barážovém dvojutkání hraném na Ash Fieldu přivítá zatím poslední Klasik Frýdek-Místek. V základní části dokázal Blesk ve Frýdku dvakrát zvítězit 9:0 a 15:4, ale zápasy byly rozhodně dramatičtější, než výsledky napovídají. Blesk navíc pravděpodobně nebude moci počítat s pomocí dvojice zraněných opor Kubina, Šulc. O to větší podporu bude potřebovat od fanoušků, proto dorazte v neděli na jablonecký Ash Field. Utkání začínají tradičně v 13:00 a 16:00.

Text: David Zikminda

Foto: Aleš Procházka

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =