Leave it all on ASHfield

Blesk se s baráží rozloučil dvěma výhrami

V sobotu 17. 9. byla na programu dohrávka odložených zápasů proti Klasiku Frýdek-Místek. Blesku se podařilo zvítězit v obou duelech v poměru 16:0 a 8:6.

20.9.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Po čtrnáctidenní herní pauze odehráli baseballisté Blesku poslední barážová utkání, tentokrát netradičně v sobotu. Soupeřem jim byl na jabloneckém Ash Fieldu Klasik Frýdek-Místek, který jablonečtí dokázali v základní části dvakrát porazit. Oba týmy již nemohli před těmito zápasy postoupit do Extraligy, proto se hrálo jen o umístění a nasazení do čtvrtfinále playoff.  Ani v baráži Blesk proti Frýdku nezaváhal a před playoff se naladil dvěma výhrami v poměru 16:0 a 8:6.

Do prvního zápasu nastoupili domácí s Jirkou Boučkem na kopci, a ten si tentokrát rozhodně nemohl stěžovat na nedostatečnou bodovou podporu svého týmu. Po první směně vedl Blesk 2:0, po druhé již dokonce 10:0 a jablonečtí pohodlně kráčeli za výhrou, zaručující páté místo v barážové tabulce a výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále playoff. Bouček za celý zápas umožnil soupeři pouhých pět hitů, a jelikož jablonečtí v útoku nepolevili, byl zápas ukončen již po páté směně s konečným skóre 16:0.

Druhý zápas začal na kopci mladý Lukáš Roubíček a v úvodních dvou směnách si vedl excelentně. V útoku ho Blesk podpořil čtyřmi body hned v první směně, a utkání se tak zdálo být jasnou záležitostí stejně jako první zápas. Ve třetí směně však dokázal Frýdek po sérii met zdarma a tvrdých odpalů doběhnout pro šest bodů a utkání otočit. Blesk se nevzdal, hned v dohrávce snížil a v další směně strhl vedení zpět na svoji stranu. To již začínalo na Ash Fieldu pršet, a když Blesk ubránil v páté směně útok Klasiku, bylo utkání nejdříve přerušeno a následně ukončeno. Blesk tak zakončil baráž výhrou 8:6 ve zkráceném zápase.

V barážové tabulce tak Blesk obsadil páté, první nepostupové místo. Cenné jsou určitě výhry proti Tempu Praha a Třebíči Nuclears, naopak nejvíce můžou jablonecké mrzet dvě těsně porážky od Sabatu Praha na úvod baráže. Celkově chyběla jedna výhra k postupu do Extraligy, s oběma týmy postupujícími z první ligy měl Blesk lepší vzájemnou bilanci.

Baseballová sezóna ale ještě zdaleka nekončí, naopak od příštího týdne nás čeká její vyvrcholení, playoff o titul. To se hraje systémem na dva vítězné zápasy, vždy v jednom víkendu. V sobotu se začíná jedním utkáním na hřišti hůř nasazeného týmu, v neděli se pokračuje jedním, v případě potřeby dvěma zápasy na hřišti výše nasazeného družstva. Jablonec si pátým místem v baráži zajistil lepší nasazení pro čtvrtfinálové kolo, kdy bude jeho soupeřem loňský vítěz ligy, Sokol Hluboká nad Vltavou. V neděli 25. 9. tak všichni povinně dorazte na Ash Field a pomozte Blesku postoupit do semifinále.

Text: David Zikmunda

Foto: Jonáš Výbora

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =