Leave it all on ASHfield

Blesk se veze na vítězné vlně

O velké překvapení se postarali jablonečtí baseballisté, když v neděli dokázali dvakrát zdolat aspiranta na postup do Extraligy, celek Nuclears Třebíč.

10.8.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V neděli 7. 8. 2016 přivítal Blesk na svém Ash Fieldu vítěze základní části 1. ligy a největšího favorita na postup do Extraligy, ambiciózní celek Třebíč Nuclears. Jablonečtí baseballisté v základní části jako jediní dokázali Třebíč porazit a v podobný výsledek doufali i na domácím hřišti. Naplnit očekávání se jim bezezbytku podařilo, když ve dvou vyrovnaných a napínavých utkáních hraných před úžasným publikem dokázali pokaždé o bod zvítězit, 5:4 a 8:7. 

Do prvního zápasu nastoupila na nadhazovací kopec za Třebíč venezuelská posila Roldan Diaz Ochoa, a za domácí veterán Vladimír Chlup. Jako první dokázali skórovat hosté ve druhé směně, kdy po chybě domácí obrany doběhli pro první bod. Domácí vyrovnali ve čtvrté směně, ale v šesté šla Třebíč znovu do vedení. Blesku se podařilo hned v následující směně dvěma body zápas otočit po dobězích Lukáše Roubíčka a Jirky Boučka. Bohužel ani toto vedení Blesk nedokázal udržet a Třebíč v osmé směně změnila skoré na 3:4 z pohledu domácích. Blesk se však ani tentokrát nevzdal a hned v dohrávce směny doběhl Michal Kubina opět pro vyrovnávací bod. Třebíč v deváté směně neskórovala, a když tak Blesk dotlačil v dohrávce na domácí metu znovu Jirku Boučka pro rozhodující bod, mohla na hřišti propuknout radost z důležitého vítězství. 

Do druhého utkání vletěli domácí o poznání lépe než do prvního zápasu a po první směně se ujali vedení 3:0. Drobné vedení si Blesk udržoval až do šesté směny, kdy si slabší chvilku vybrala celá jablonecká obrana a umožnila tak Třebíči čtyřikrát doběhnout a otočit zápas.  V dalších směně Třebíč ještě navýšila svůj náskok a situace začínala být pro Jablonec kritická. Naštěstí zlepšenou hrou na pálce se podařilo jabloneckým v posledních dvou směnách přidat vždy po dvou bodech, utkání otočit a bezchybnou devátou směnou dovést i druhý zápas do vítězného konce, tentokrát 8:7.

„Byla to těžká utkání proti těžkému soupeři, která rozhodně měla svoji kvalitu,“ hodnotil po skončení druhého zápasu výkon svého mužstva trenér Vladimír Chlup. „Zejména první utkání se muselo divákům opravdu líbit, v druhém jsme si bohužel vybrali nějaké slabší chvilky, ale jsem rád, že jsme ho i tak dotáhli do vítězného konce.“ 

Velké poděkování patří všem divákům, kteří v neděli na Ash Field dorazili a vytvořili skvělou atmosféru, která velkou měrou přispěla k obratu v obou utkáních. 

Blesk se dvěma nedělními výhrami posunul na průběžné 4. místo tabulky baráže o postup do Extraligy a potvrdil vzrůstající formu, kdy dokázal vyhrát již čtyři utkání v řadě. Vítěznou šňůru se pokusí prodloužit již tuto neděli 14. 8. 2016 proti loňskému vítězi ligy, týmu Sokola Hluboká nad Vltavou. Utkání se hrají opět na jabloneckém Ash Fieldu od 13:00 a 16:00. Všichni jste srdečně zváni.   

Text: David Zikmunda

Foto: Aleš Procházka

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =