Leave it all on ASHfield

Blesk si v odvetě proti Blansku připsal dvě výhry

V odvetných zápasech proti Olympii Blansko dokázal Blesk na domácím hřišti výrazně zlepšit svoji hru na pálce a zatlačit na nadhazovače soupeře.

6.9.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Spolu s kvalitním výkonem nadhazovačů a spolehlivou obranou to stačilo na dvě velice cenná vítězství nad extraligovým soupeřem, dvakrát v poměru 9:6.

Jablonečtí i na domácím hřišti čelili problémům s úzkým kádrem, který nedává moc prostoru doléčit různá drobná zranění, ale tato situace jako by hráče více semkla a od první směny prvního zápasu celý tým tlačil na nadhazovače soupeře. Za Blesk v prvním zápase nastoupil veterán Jirka Bouček a za prvních sedm směn umožnil Blansku jediný doběh. Blesk naopak vytrvale útočil, zejména v páté směně využil drobných zaváhání obrany Olympie a připsal si v ní pět bodů, celkově pak po sedmi směnách vedl 9:1. V závěrečných dvou směnách Blansko vystupňovalo tlak na již unaveného Boučka, ten ale vyrovnání nepřipustil a zkušeně si pohlídal první jabloneckou výhru proti extraligovému soupeři v letošní nadstavbě.

V druhém zápase nezačal Lukáš Roubíček na kopci tak dominantně, nicméně útok Blesku podržel i jeho a na jeden bod Blanska v první směně odpověděl hned v dohrávce třemi body. Velký podíl na tom měla letošní posila Blesku Alex Kachurka, který odpálil dvoubodový homerun, svůj první v kariéře. Blansko otočilo zápas v páté směně 4 body, které si vynutily střídání na kopci Blesku, a Roubíčka nahradil Honza Výbora. Ten již ve zbytku utkání neumožnil soupeři ani jeden doběh, naopak Jablonec přidal další body proti reprezentačnímu nadhazovači soupeře a zvrátil vedení na svoji stranu. Konečný výsledek druhého zápasu tak byl stejný jako prvního – 9:6 pro Blesk.

Trenér jabloneckých Jonáš Výbora zápasy hodnotil pozitivně: „Jsem rád, že se nám konečně probudil útok a podpořili jsme náš nadhoz i solidní obranou.“ Narážel tak především na 5 homerunů, které jablonečtí odpálili – kromě Kachurka ještě dvakrát nejzkušenější hráč Blesku Michal Kubina a po jednom oba bratři Výborové.

Blesk se tak v tabulce dotáhnul právě na Blansko a příští sobotu vyjíždí do Brna na hřiště velezkušené Techniky Brno. Blesk bude chtít předvést dobré výkony a hlavně si „osahat “ soupeře před domácí odvetou, která je na programu v neděli 17. 9. 2017, na Ash Fieldu tradičně od 13. a 16. hodin.

Text: David Zikmunda

FOTOGALERIE