Leave it all on ASHfield

Blesk si veze z Brna cennou výhru

V sobotu 6. dubna se jablonecký Blesk vydal do moravské metropole.

9.4.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Tam mu postavil domácí Hroch Brno. Po předchozím soupeři, kterým byli domažličtí Wolfs, šlo o řádově zkušenějšího oponenta.

V prvním utkání se na nadhazovacím kopci za Blesk představil Jiří Hikl a vedlo se mu skvěle. Domácí nepustil prakticky k žádnému tlaku, a Hroch si tak připsal pouze jeden doběh.  Naopak Blesk se v ofenzívě prosazoval velmi zdatně a již po třech směnách měl na svém kontě devět doběhů. V závěru pak ještě jablonečtí dokázali pětkrát skórovat, a utkání tak skončilo po sedmi směnách za stavu 14:1. Jiří Hikl si připsal první complete game v kariéře, k čemuž ještě zaznamenal úctyhodných devět strikeoutů.

Druhý zápas již měl diametrálně odlišný průběh. Domácí nasadili zkušenější nadhazovače, což se jasně projevilo na jabloneckém útoku. Blesk jen horko těžko dostával běžce na mety, což logicky znamenalo málo doběhů. Soupeř naopak konstantně vytvářel tlak na jabloneckou obranu a na skóre se to jasně projevilo. Po jasném vítězství v prvním utkání si tak Blesk připsal premiérovou prohru v letošním ročníku 1. Ligy. Zápas skončil 9:3 z pohledu domácích.

„Zejména druhý zápas, ve kterém proti nám nastoupili kvalitnější nadhazovači, byl jakousi první zatěžkávací zkouškou této sezóny. Jasně nám to ukázalo, že ještě máme hodně co zlepšovat, zejména směrem dopředu. Na druhou stranu nám první utkání ukázalo, že v obraně a na nadhazovacím kopci dochází k zlepšení,“ vyjádřil se k sobotním zápasům Karel Riedl.

Již tuto neděli 14. dubna se Blesk poprvé v letošní sezóně představí na domácím Ash Fieldu a jeho soupeřem budou Orli Choceň. Slavnostní ceremoniál, během kterého zazní státní i státní hymna, začne již ve 12:30.

Text: Matyáš FousFOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =