Leave it all on ASHfield

Blesk si veze z Bučovic dvě výhry

Na horké počasí se lépe adaptovali jablonečtí baseballisté, a z jižní Moravy si tak vezou dvě vítězství, která se v bojích o nejvyšší soutěž určitě budou hodit.

12.8.2020 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V neděli 9. srpna se jablonecký Blesk v rámci třetího kola nadstavby o Extraligu utkal s bučovickými Pelikans, se kterými se v předchozím letošním střetnutí rozešel smírně 1:1 na zápasy. Na bučovickém hřišti, které svými rozměry vůbec nenahrává nadhazovačům do karet a kde se rutinní fly outy jako mávnutím kouzelné hůlky mění v home runy, bylo jasné, že o bohatý přísun bodů nebude nouze.

Do prvního utkání již tradičně nastoupil v barvách Blesku na nadhazovací kopec Jiří Hikl a od samotného začátku bylo jasné, že rytmus budou udávat baseballisté z údolí řeky Nisy. Již po dvou směnách vedl hostující Jablonec 4:0, ta pravá kanonáda však měla teprve přijít. Ve třetí směně sice Pelikans dokázali dvoubodovým home runem snížit vedení Blesku, avšak později se ukázalo, že žádné další ofenzivní choutky Jiří Hikl domácím neumožní. Obrana, která se po ostudném výkonu z minulého týdne, tentokrát ukázala v mnohem lepším světle, podržela startujícího nadhazovače a vyvarovala se zbytečných chyb. Ofenzivní smršť jabloneckých baseballistů vrcholila v osmé směně, kdy si na pomyslnou pažbu připsali dalších osm zářezů. V tu ránu se zápas dostal do rozdílu o víc jak deset bodů, a byl tak po osmi směnách předčasně ukončen za stavu 17:2. Home runy si v tomto utkání připsali Tomáš Zikmunda a dva přidal i Michal Kubina. 

Druhý zápas byl již o poznání vyvrovnanější a ještě na začátku třetí směny Pelikans vedli 5:3. V dohrávce však Blesk přiložil pod kotel šesti doběhy a vedení již nepustil. Bučovická miniatura baseballového hřiště i tentokrát proměnila několik outů v home runy, a tak se diváci v součtu obou zápasů dočkali celkem osmi odpalů za plot. Kuriózní situace nastala na začátku čtvrté směny, kdy první pálkař line-upu Pelikans byl vyoutován na první metě po příhozu spojky a na třetí metě byl tečován běžec z druhé mety. Po vyhlášení obou outů začal lead-off bučovického celku častovat rozhodčí velmi nevybíravým způsobem, za což byl po právu vyloučen ze hry. Gesto, kterým ho sudí poslal do sprch v něm však vyvolalo ještě prudší reakci, po které jeho helma skončila dobrých dvacet metrů mimo hrací plochu a ještě stihl směrem k arbitrům utrousit několik explicitních výrazů. Po tomto krátkém pozdvižení mohl zápas pokračovat, a Blesk si tak dokráčel pro druhé vítězství dne.Home runem v tomto utkání přispěl Radek Šulc.

“Po střetnutí v základní části, kde jsme proti Pelikánům dokázali vyhrát pouze jeden zápas ze dvou, jsme tentokrát nic podobného nechtěli připustit. Po minulém týdnu, kdy jsme proti Klasiku Frýdek-Místek nastřádali absurdní množství errorů a ai pálka nefungovala tak, jak bychom si přáli, se nám na dnešní doubleheader s Bučovicema podařilo připravit o poznání lépe. Naši nadhazovači navíc letos podávají solidní výkony a prakticky v každém zápase nám dávají šanci na vítězství. Další víkend nás již čeká první z extraligových soupeřů, tak budeme chtít podat co nejlepší výkony a celky z nejvyšší české soutěže minimálně potrápit,” vyjádřil se Tomáš Ševčík, který druhé nedělní utkání ukončil zákrokem na plotě v levém vnějším poli. 

V neděli 16. srpna zavítá na jablonecký Ash Field Sabat Praha, který je letos extraligovým nováčkem a se kterým Blesk sehrál již velké množství napínavých utkání. Přijďte jablonecké hráče podpořit od 16:00 a užijte si kvalitní baseball.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE