Leave it all on ASHfield

Blesk si veze z Prvního jarního HR 4. místo

Baseballisté jabloneckého Blesku se o uplynulém víkendu zúčastnili tradičního turnaje s názvem První jarní homerun, hraného v pražské Krči.

30.3.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Jablonečtí si dokázali poradit s Apollem Bratislava a libereckými Patriots. Ve dvou kvalitních zápasech si připsali porážky s extraligovými Eagles a Tempo Titans, ale oba zápasy ukázaly velký potenciál mladého jabloneckého týmu. V přímém souboji o třetí místo se v posledním zápase na turnaji utkal Blesk s pražskými Old Boys, se kterými si bohužel nedokázal poradit a obsadil konečné čtvrté místo.        

Jaký byl První jarní homerun, celá zimní příprava a jaké jsou cíle Blesku před sezónou 2017, hodnotí nová trenérská dvojice Jonáš Výbora a David Zikmunda: „V zimě jsme se hodně zaměřili na fyzickou připravenost a na útok. To se myslím ukázalo i na tomto náročném turnaji, kde jsme zvládli odehrát 5 zápasů v 11 lidech a předvedli kvalitní nástupy na pálce“, zahájil hodnocení Výbora. „Také se ale ukázalo, že máme pro letošní sezónu hodně omlazený tým a objevily se zbytečné chyby, které půjdou odstranit jen větším herním soustředěním a vyhraností, nejdou pořádně natrénovat“, doplnil ho Zikmunda.

„V týmu vidíme velkou naději do budoucna, a i letos bychom s tímto kádrem chtěli hrát na špičce první ligy. Cílem je rozhodně postoupit do letní baráže o Extraligu, což znamená umístit se v první čtyřce po základní části,“ uzavírá hodnocení Výbora.

Základní část 1. ligy zahájí Blesk již tuto neděli 2. 4. domácím dvojzápasem proti tradičnímu rivalovi Orlici Choceň. „Určitě budeme chtít dvakrát vyhrát a našim fanouškům ukázat, že se i letos mají na co těšit“, zve na Opening Day David Zikmunda. Zápasy na Jabloneckém Ash Fieldu začínají tradičně ve 13:00 a 16:00. Zahajovací ceremoniál, jehož součástí bude i slavnostní nadhoz biatlonistky Evy Puskarčíkové však začíná už ve 12:40, tak nezapomeňte dorazit včas.

Text: David Zikmunda

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =