Leave it all on ASHfield

Blesk slaví vítězství v základní části

Výhrou ve zkráceném utkání proti Sokolu Hluboká si jablonečtí baseballisté pojistili prvenství v základní části 1. Ligy. V následujících týdnech je čeká nadstavba o Extraligu.

 

21.7.2020 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V 1. Lize byly karty rozdány už minulý víkend a účastníci nadstavby o Extraligu již také byli známi, kdo však zaujme první místo v základní části stále jisté nebylo. Systém soutěže sice vítězství v základní části přílišnou váhu nepřikládá, jelikož pouhé umístění v první čtyřce stačí k postupu do nadstavby a pozdějšího play-off, ale jako jistý ukazatel nadějí ve zbytku sezóny nám to poslouží. 

Předpověď počasí na neděli zprvu baseballu vůbec nakloněná nebyla, avšak první utkání nakonec začalo v plánovaném čase. Na nadhazovacím kopci se za Blesk představil Jiří Hikl, který minulý týden chyběl kvůli zdravotním potížím. Výpadek však na sobě ani zdaleka nenechal znát a hned první tři pálkaři Sokolu se šli posadit po strike outu. Domácí naopak v útoku na nic nečekali a poté, co se první dva pálkaři úspěšně dostali na mety, odpálil Radek Šulc tříbodový home run. Jiří Hikl i nadále postupoval skrze hostující line-up jako horký nůž máslem a až devátý pálkař Hluboké si připsal úspěšný odpal. Šlo o jeden ze tří hitů, na které mužstvo z Povltaví dosáhlo. Několik menších přeháněk během utkání naznačilo, že devět směn se s největší pravděpodobností neodehraje a také, že neodehrálo. V polovině páté směny se nad Ash Field přesunul bouřkový mrak a s ním přívaly vody, které znamenaly konec utkání. Naštěstí pro jablonecké baseballisty se stihla dohrát první polovina páté směny, což je v případě vedení domácího týmu minimum pro uznání zápasu za odehraný. Blesk si tak po vítězství 4:1 připsal již devátou výhru a opanoval základní část 1. Ligy. 

“Máme za sebou základní část, kterou již tradičně bereme spíše jako přípravné zápasy před nadstavbou a play-off. Letos jsme ji navíc zvládli mnohem lépe než loni a do nadstavby tak můžeme vstoupit s větším sebevědomím. Zejména proti extraligovým manšaftům ho budeme potřebovat, protože v takových zápasech je nejdůležitější nejít na hřiště už předem poražený. Letos nás už čekají jen samí kvalitní soupeři, tak doufáme, že si na Ash Field najde cestu co nejvíc fanoušků, které v těžkých zápasech určitě budeme potřebovat,” vyjádřil se k nedělnímu zápasu a nastávajícímu programu Blesku nejzkušenější člen kádru Michal Kubina.

Jablonec tak nyní čeká nadstavba o Extraligu, ve které se o místo v nejvyšší soutěži utká s prvoligovými Klasikem Frýdek-Místek, Sokolem Hluboká a Pelikans Bučovice. Extraligovými soupeři pak Blesku budou Sabat Praha, Technika Brno, Olympia Blansko a Třebíč Nuclears. Fanoušci se tak určitě mohou těšit na kvalitní baseball a hráči doufají, že je na domácích zápasech požene kupředu silná divácká kulisa.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE