Leave it all on ASHfield

Blesk třetí po základní části

Jablonečtí baseballisté za sebou mají základní část soutěže, co je čeká teď?

24.6.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Máme tu konec základní části první ligy, ve které po osmnácti odehraných utkáních vykrystalizovala první šestice týmů, mezi kterou nechybí ani jablonecký Blesk. Ten se v základní části umístil na 3. místě s bilancí 13 vítězství a 5 porážek, kdy jako jediný tým dokázal porazit jinak suverénní Třebíč Nuclears. Na druhém místě za Třebíčí skončil vítěz loňského ročníku Sokol Hluboká nad Vltavou, který uhrál stejnou bilanci jako Blesk. O lepším umístění Hluboké rozhodla vzájemná utkání, ve kterých dokázala Blesk dvakrát porazit. Jablonecké, kteří po celou dobu základní části podávali nadprůměrné pálkařské výkony, může mrzet především poslední víkend, ve kterém díky slabé pálce jednou nestačili na papírově výrazně slabší Wolfs Domažlice a přišli tak o lepší výchozí pozici do podzimního play-off.

Co ale čeká jablonecké baseballisty teď? Již avizovaná šestice nejlepších týmů první ligy, kterou vedle Blesku, Třebíče a Hluboké tvoří ještě Sabat Praha, Olympia Blansko a Klasik Frýdek-Místek, si spolu s posledními dvěma týmy z Extraligy, které ještě nejsou v tuto chvíli známé, zahraje rozšířenou baráž o Extraligu. V té se týmy utkají systémem každý s každým 2 zápasy, přičemž první 4 týmy v konečné tabulce si zajistí místo v příštím ročníku Extraligy, která se bude poprvé v historii rozšiřovat na 10 týmů. Na jabloneckém Ash Fieldu tak bude možné v průběhu léta vidět atraktivní zápasy s extraligovými týmy doplněnými špičkou první ligy.

Před několika dny však obdržel Blesk nepříjemnou zprávu, týkající se začátku barážové nadstavby. Původně byl totiž její start naplánovaný na půlku července, nicméně z České baseballové asociace přišla informace, že Blesk odehraje první utkání už tento víkend. Jablonečtí tak v neděli 26. 6. 2016 v úvodním dvojkole barážové nadstavby změří síly s pražským Sabatem, se kterým letos odehráli na domácí půdě vyrovnaná a emociálně napjatá utkání. Poté bude následovat herní pauza zhruba do 16. července, kdy se zápasy baráže rozběhnou naplno a budou následovat každý víkend až do konce srpna.

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =