Leave it all on ASHfield

Blesk v baráži o Extraligu stále bez výhry

Ani ve třetím zápase se jabloneckým baseballistům nepodařilo zvítězit, když pražskému Tempu podlehli vysoko 0:11. Stále tak čekají na svou první výhru v rámci baráže o Extraligu.

20.7.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Dalším kolem pokračovala v neděli 17. 7.2016 baráž o postup do nejvyšší baseballové soutěže pro rok 2017. Blesk se po dvou porážkách na Sabatu představil poprvé doma a soupeřem mu byl extraligový tým Tempo Titans Praha. Pražský tým od začátku ukazoval větší vyhranost a s oslabeným týmem Blesku si v prvním zápase poradil jednoznačně 11:0. Druhé utkání muselo být pro nepřízeň počasí přeloženo na náhradní termín.

Na kopci se za domácí Blesk představil mladý Lukáš Roubíček, který od začátku utkání bojoval s kontrolou svých nadhozů. Hráči Tempa jeho nadhozy trpělivě přebírali a nabídnuté striky tvrdě kontaktovali. První body zaznamenali ve třetí směně, kdy se jim podařilo dvakrát doběhnout a ujmout se vedení v zápase. Blesku se bohužel nepodařilo v dohrávce odpovědět a od té doby útočilo v podstatě jenom jedno družstvo. Pražský tým prudkými odpaly zvyšoval směnu po směně svůj náskok a útok Tempa korunovala v 7. směně dvoubodovým homerunem  americká posila Jake Rabinowitz, který zvyšoval již na 11:0. Blesku se ani v dohrávce nepodařilo skórovat a utkání tak bylo předčasně ukončeno již po sedmé směně pro více jak desetibodový rozdíl.

„Nemyslím si, že jsme hráli úplně špatně,“ komentovala po zápase opora Blesku Jonáš Výbora, pro kterého to byl první zápas letošní sezony po přestávce způsobené pracovní stáží v zahraničí. „Tempo bylo sice od začátku lepší, ale je určitě škoda, že jsme nebyli kompletní, to bychom je určitě potrápili daleko víc.“

Z druhého zápasu, který již tradičně začínal krátce po skončení prvního, se oběma týmům podařilo odehrát pouze jednu směnu. Poté se spustil prudký déšť, který již nezvládlo podmáčené jablonecké hřiště vstřebat, a zápas musel být pro nezpůsobilý terén odložen. O náhradním termínu se ještě bude jednat, ale s největší pravděpodobností bude zápas odehrán v neděli 31. 7. 2016. 

Již příští týden ale Blesk na svém hřišti přivítá Olympii Blansko. V základní části se oba týmy rozešly smírně 1:1 na zápasy, na Ash Fieldu ale bude Blesk určitě chtít obě utkání vyhrát. Zápasy se odehrají v neděli 24. 7. 2016 od 13:00 a 16:00. Všichni jste srdečně zváni.

Text: David Zikmunda

Foto: Matyáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =