Leave it all on ASHfield

Blesk v nadstavbě poprvé zvítězil

Blesk konečně prolomil sérii proher a v Nadstavbě o Extraligu si připisuje první výhru.

4.7.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Blesk vstoupil do nadstavby hodně nepřesvědčivými výkony a v prvních dvou kolech si připsal 4 prohry v zápasech ve Frýdku-Místku a doma se Sabatem Praha. První červencovou sobotu se Blesk vydal do Hluboké na sérii s místním Sokolem. Bohužel v prvním zápase nedokázal prolomit řadu porážek, a i přes čtrnáct doběhů si připsal další prohru – 14:15 pro Sokol Hluboká. V druhém zápase se konečně ukázal starý Blesk, který si připsal vítězství 19:4 po pěti směnách.

První utkání bylo typickou ukázkou jabloneckých bojů v nadstavbě – útok funguje, ale potýká se s velkým množstvím bodů nechaných na metách a nadhazovači, kterých je kvůli různým omluvenkám málo, dostávají sami sebe pod tlak a nepomůže jim ani obrana, která oproti základní části dělá velké množství chyb. Blesk se rychle ujal vedení 2:0, ale hned v dohrávce Sokol otočil na 2:3. Po šesti směnách vedl Blesk dokonce 10:6, ale v sedmé směně dokázala Hluboká doběhnout hned šestkrát a zápas otočit. Blesk ještě jednou zatlačil, v osmé směně si připsal čtyři body, ale ani tohle vedení nedokázal udržet a musel se sklonit před Sokolem s konečným skóre 14:15.

Druhý zápas probíhal daleko více podle představ jabloneckých hráčů. Blesk si připisoval body každou směnu – postupně 4,5,3,2 a 5 a Lukášovi Roubíčkovi se dařilo držet Hlubokou na bodovém minimu – postupně 0,1,1,2 a 0. Díky tomu si Blesk připsal přesvědčivou výhru 19:4 po pěti směnách. I v tomto zápase si však jablonečtí připsali celkem 4 chyby v obraně, které naštěstí Hluboká příliš nepotrestala.

Trenérské dvojici David Zikmunda, Jonáš Výbora se dosavadní průběh nadstavby nehodnotil snadno. „Strašně nás drtí, že nás je málo. Jezdit na zápasy v devíti lidech, a ještě prosit hráče, co několik let nehráli, ať jedou, abychom mohli zápasy vůbec odehrát, není příjemná situace. Je těžké dostávat každý víkend tolik omluvenek.“ hodnotil Zikmunda. „Celá situace pak klade velký tlak na tu devítku, která jede a hraje, často na postech, které pravidelně netrénují,“ navázal Výbora. „Titul je asi pryč, ale pořád se pokusíme zabojovat o co nejlepší umístění.“

Blesk má nyní za sebou všechny zápasy s prvoligovými soupeři, a bude čekat na ukončení základní části Extraligy, které jim přiřadí další čtyři soupeře. Zatím jsou jistí Třebíč Nuclears, Olympia Blansko a Tempo Titans Praha. O rozpisu Vás budeme co nejdříve informovat.

Text: David Zikmunda

 

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =