Leave it all on ASHfield

Blesk v sérii proti Sabatu smírně

Jablonečtí baseballisté si ze dvou utkání se Sabatem Praha odnáší jedno cenné vítězství.

11.6.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Během uplynulého víkendu odehrál Blesk dvě utkání proti tradičnímu rivalovi Sabatu Praha. První v sobotu v Praze a druhé v neděli na domácím Ash Fieldu.

Sobotní duel začal pro Jablonec nadějně, když hned první pálkař Blesku Jan Výbora zaznamenal třímetový odpal a následně jej Michal Kubina stáhl dlouhým odpalem do vnějšího pole. Ve třetí směně Sabat vyrovnal na 1:1, jablonečtí následně kontrovali navýšením skóre na 2:1 a ještě ve stejné směně domácí stav utkání opět vyrovnali. Bohužel ani tentokrát si Blesk neodpustil slabší chvíle v defenzívě a v průběhu pátého a šestého dějství se Sabat ujal vedení 6:2, na kterém se již do konce utkání nic nezměnilo. V utkání se na nadhazovacím kopci představil i Jiří Hikl, který odházel poslední tři směny a nedovolil soupeři ani jeden doběh.

Nedělní odveta na jabloneckém Ash Fieldu byla pro domácí mnohem příjemnější. Jako startující nadhazovač se v barvách Blesku představil Vojtěch Jiránek a vedl si náramně. Jako první se sice do jednobodového vedení dostal Sabat, ale následně přišla čtvrtá směna, která rozhodla celé utkání. Domácí si v této fázi zápasu připsali sedm úspěšných odpalů a v kombinaci s chybami hostující obrany a nepřesnými nadhozy se Blesk dostal do vedení 9:1. Tato ofenzivní smršť donutila Sabat ke střídání na nadhazovacím kopci a zápas již byl prakticky rozhodnut. Skvěle házející Jiránek a prakticky bezchybná jablonecká obrana nepouštěli pražský celek do žádného výraznějšího tlaku. V dohrávce sedmé směny ještě dva úspěšné odpaly bratrů Výborových zvýšily náskok na konečných 11:1.

„V obou utkáních proti nám nastoupili kvalitní nadhazovači, pouze v neděli jsme se s tím dokázali lépe vypořádat. V sobotním duelu jsme nezačali vůbec špatně, ale bohužel pak přišly dvě nepovedené směny, které celý zápas posunuly mimo náš dosah. V neděli jsme podali celkově soustředěnější výkon, jak v poli tak na pálce. Vydrželi jsme být soustředění po dobu celého utkání a soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Náš vděk si zaslouží i fanoušci, kteří nám vytvořili bojovnou atmosféru a pomohli nám k asi nejlepšímu výkonu letošní sezóny,“ vyjádřil se k soubojům se Sabatem Praha Tomáš Ševčík.

V rámci Nadstavby o Extraligu se jablonečtí baseballisté vydají v sobotu 15. června do jižních Čech, kde vyzvou úřadujícího mistra 1. ligy Sokol Hluboká nad Vltavou. Na domácím hřišti se Blesk opět představí v sobotu 6. července, kdy zde vyzve extraligový celek Skokani Olomouc. Určitě se tak fanoušci mají na co těšit!

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =