Leave it all on ASHfield

Blesk v sérii s Technikou smírně 2:2

V další sérii letošní Nadstavby o Extraligu se Blesk utkal s nejslavnějším jménem letošní soutěže, celkem Techniky Brno, vítězem Extraligy z roku 2011.

21.9.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Již v prvním dvojzápase hraném v Brně dokázal Blesk svého soupeře zaskočit a jednou zvítězit, dokonce drtivým rozdílem 21:2. I v druhém zápase předvedl Blesk kvalitní výkon na pálce, ale soupeři podlehl 14:22. I v odvetě na Ash Fieldu dokázal Blesk vyhrát první zápas, 9:8. Odvetu si opět pohlídal soupeř v poměru 6:13.

Do prvního utkání v Brně vlétl Jablonec opravdu bleskově – pět bodů v první směně a sedm dalších v druhé směně prakticky rozhodlo zápas. Jirka Bouček se svými pomalými nadhozy skvěle platil na extraligové pálkaře Techniky, za celý zápas jim umožnil pouhé dva body a z toho pouze jeden vlastní a připsal si druhou výhru v letošní nadstavbě. Blesk vytrvale útočil, celkem si připsal 16 úspěšných odpalů a z toho čtyři homeruny (Kachurka, Honza Výbora a dvakrát Kocura) a utkání ukončil již po páté směně s konečným výsledkem 21:2.

Druhý zápas byl poznamenaný nedostatkem nadhazovačů na obou stranách a svým výsledkem tak připomínal spíše házenou. Blesk v něm celou dobu tahal za kratší konec – vždy když dokázal trochu dotáhnout náskok soupeře, Technika v dohrávce směny opět odskočila.  Jablonecký nadhazovač Lukáš Roubíček vydržel na kopci pouze tři směny a ani jablonecký útok tak nedokázal zabránit porážce.  Technika v zápase, který trval skoro čtyři hodiny, nakonec zvítězila 22:14.

První odveta na Ash Fieldu o týden později začala stejně jako zápas v Brně – velkým tlakem hostujícího týmu. Na dva body Techniky v první směně však dokázal Blesk hned v dohrávce odpovědět třemi doběhy a v druhé směně přidat další 4. V ten okamžik Technika nasadila na kopec zkušeného Kočího a ten již jabloneckým žádný velký tlak nepovolil. Na druhé straně však opět výtečně házel Jirka Bouček a utkání tak dospělo do deváté směny za stavu 8:2 pro Blesk. V poslední směně se však brněnští přeci jenom dokázali prosadit na již unaveného Boučka, který pro nedostatek nadhazovačů musel být stále na nadhazovacím kopci – šesti doběhy srovnali skóre zápasu. Blesk si však nenechal dobře rozjetý zápas utéct, naplnili mety a Zdenda Machačka walk-off singlem stáhnul rozhodující bod a zařídil vítězství Blesku 9:8.

Čtvrtý zápas série byl od začátku poznamenaný neschopností Blesku výrazně se prosadit v útoku. Ve vyrovnaném zápase tak držel jablonecké především dobrý výkon nadhazovače Petra Kavana, který, i přes rozpačitý úvod, odházel pět kvalitních směn, ve kterých umožnil soupeři pět bodů, z toho pouze dva vlastní. Blesk za celý zápas doběhl však pouze šestkrát, a jelikož Technika přidávala pravidelně body i na střídajícího nadhazovače Lukáše Roubíčka, musel přijmout porážku 6:13.

„Před začátkem série bychom 2:2 určitě brali,“ hodnotil po zápase trenér domácího Blesku Filip Šafařík. „Po dnešku převažuje trochu zklamání, pocit, že jsme měli na víc. Jsme ale pořád ve hře o titul i postup do extraligy, takže do poslední série dáme určitě všechno.“

Zmiňovanou poslední sérii letošní nadstavby proti pražskému Tempu Titans rozehraje Blesk v neděli 24. 9. na vlastním hřišti, odvety jsou naplánované o týden později v Praze. Utkání na Ash Fieldu jsou naplánovaná tradičně na 13:00 a 16:00. Dorazte všichni podpořit Blesk v rozlučkových zápasech!

FOTOGALERIE