Leave it all on ASHfield

Blesk v úvodních zápasech baráže dvakrát padl

Výrazně oslabený Blesk nevstoupil do baráže o Extraligu pravou nohou a soupeři z Tróji podlehl dvakrát těsně 3:4 a 7:9.

28.6.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V neděli 26. června se jablonecký Blesk vypravil do hlavního města, aby v úvodních zápasech baráže o Extraligu poměřil síly s tradičním rivalem Sabat Praha. V základní části se Blesku podařilo Sabat porazit v obou zápasech, ovšem soupeř rozhodně neměl v plánu dát jabloneckým cokoliv zadarmo.

Do baráže o Extraligu postoupil Blesk a Sabat jako třetí, resp. pátý tým konečného pořadí základní části 1. ligy. V baráži se prvních šest týmů 1. ligy a poslední dva týmy Extraligy utkají systémem s každým 2 zápasy, přičemž první čtyři týmy v konečné tabulce si zajistí místo v příštím ročníku Extraligy. Ta se bude poprvé v historii rozšiřovat na 10 týmů.

Do prvního zápasu nastoupil na kopec za výrazně oslabený Blesk Lukáš Roubíček a na straně soupeře Štěpán Dupal. Jabloneckým se vstup do zápasu vůbec nepovedl a z prvních devíti pálkařů si osm odneslo strikeout. Dobře házející Lukáš Roubíček však také držel Sabat zkrátka, a tak se na první bod čekalo až do páté směny, kdy se jedním doběhem prosadili domácí.

Blesk se poprvé prosadil až v osmé směně po střídání nadhazovačů na straně soupeře. Po dvoubodovém odpalu Lukáše Roubíčka se jablonečtí ujali vedení 2:1. Sabat na sebe s odpovědí nenechal dlouho čekat a již v dohrávce té samé směny rovnal stav na 2:2.

V deváté směně se ani jeden z týmů prosadit nedokázal, a tak přišel na řadu tiebreak. V takové situaci začíná každý tým na pálce s obsazenou první a druhou metou. Blesku se díky nedorozumění při přebírání ofenzivních signálů podařilo skórovat pouze jednou, a tak do dohrávky této extra-směny vstupoval s těžkým úkolem uhájit tento hubený náskok. To se nakonec nepovedlo, Sabat nejprve vyrovnal a poté doběhl pro vítězný bod. Utkání tak skončilo v těsném poměru 4:3 pro domácí.

Druhé utkání začal na kopci za jablonecké Jiří Bouček. Sabat ho ale vůbec nešetřil, v prvních třech směnách si připsal šest doběhů a Blesk tak musel už ve čtvrté směně střídat. Na nadhazovacím kopci nahradil Boučka osmnáctiletý Karel Riedl. Pálkařsky nastoupili jablonečtí do zápasu o poznání lépe, než v prvním zápase, ale i tak byl po první třetině zápasu stav 6:2 ve prospěch domácích. V páté směně Blesk znovu udeřil, připsal si tři doběhy a donutil soupeře ke střídání nadhozu. Bohužel pro jablonecké se však Sabat prosadil rovněž třemi body, a tak si čtyřbodový náskok udržel. Do konce zápasu už Blesk dokázal pouze korigovat skóre na 9:7.

Nyní čeká jablonecké hráče třítýdenní pauza, po které se baráž o Extraligu rozeběhne naplno. Baseballu si jablonečtí fanoušci v létě užijí více než dost, Blesk totiž doma odehraje 10 z celkových 14-ti zápasů. Poprvé se jablonečtí představí doma už 16. a 17. 7., a to proti jednomu z extraligových týmů. Vzhledem k tomu, že základní část Extraligy ještě neskončila, tak si na jeho jméno budeme muset ještě počkat. Všichni jste srdečně zváni!

Text: Matyáš Fous

Foto: Jan Výbora

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =