Leave it all on ASHfield

Blesk ve čtvrtfinále ČBP podlehl Drakům

25.8.2003, Jablonec - Čtvrtfinálový duel Českého baseballového poháru dopadl podle očekávání, ne však vývoj samotného střetnutí Davida s Goliášem. Blesk může odcházet poražen se zvednutou hlavou.
25.8.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
25.8.2003, Jablonec - Čtvrtfinálový duel Českého baseballového poháru dopadl podle očekávání, ne však vývoj samotného střetnutí Davida s Goliášem. Blesk může odcházet poražen se zvednutou hlavou.

Už od samotného počátku utkání bylo jasno, že osminásobný mistr nepřijel s žádným B týmem, na kopec se totiž postavil reprezentant Radek Procházka, jehož nadhozy dělaly domácím pálkařům velké problémy. V podstatě to samé se ale dalo říci o Jiřím Boučkovi, který se nebojácně postavil hvězdnému lineupu brněnských v čele s Pavlem Budským, nejvýraznější postavou českého baseballu posledních let. Jeho pomalejší technické nadhozy dělaly, podle všech předpokladů, Drakům nemalé problémy, otázkou jen zůstávalo, jak dlouho to jablonecký nadhazovač vydrží. K velikému překvapení odcházel tento levák z kopce až v osmé směně za stavu 0:4 (!), když všechny body Draků zařídil dvěma homeruny Budský. Na střídajícího Martina Křenka pak padly další dva body.

Přestože byl stav ještě před začátkem osmé směny pouze 0:2, moc šancí na zvrat v utkání ale Blesk neměl. Soupeř po čtyřech směnách Radka Procházky nasadil dalšího reprezentanta Minaříka, utkání doházel Budský a to bylo pro Blesk přece jenom asi velké sousto, v celém utkání měl Jablonec pouze dva hity, z toho jeden od Rampiho Gulatiho, jenž v současné době tráví ve městě dovolenou, a tak, po loňské úspěšné sezoně v jabloneckém dresu, neodmítl pozvání a skvěle zaplnil mezeru na druhé metě za nemocného Aleše Koťátka. V průběhu hry se nikdo z domácích běžců nedostal za druhou metu, a to bylo málo.

Naopak mile překvapila obrana, až na jedno malé zavávání působila bezchybně, což zhruba 200 diváků ocenilo několikrát zaslouženým potleskem.

Celkově se tak utkání, jež skončilo konečným výsledkem 0:6, dá hodnotit celkem kladně, škoda jen, že takové výkony nepředváděl Blesk po celou základní část Českomoravské baseballové ligy. Boj o záchranu totiž týmu s takovými možnostmi vůbec nesluší.