Leave it all on ASHfield

Blesk veze z Třebíče jednu výhru

Jabloneční baseballisté se v sobotu 30. 4. utkali s dosud neporaženou Třebíčí. Ve vyrovnaných zápasech nakonec ukořistili jedno vítězství.

2.5.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Po šesti výhrách v prvních šesti zápasech zajížděli baseballisté Blesku Jablonec na horkou půdu do Třebíče, aby se v souboji dvou neporažených týmů střetli s tamními Nuclears. Kdo čekal vyrovnaná utkání, rozhodně nebyl zklamán. Blesk se dokázal oklepat z porážky v úvodním zápase 6:13 a v druhém utkání zvítězil 8:3.

První utkání se dlouho tvářilo jako vyrovnaný nadhazovací duel. Domácí Ochoa i hostující Chlup, podporováni kvalitní obranou svých týmů, dlouho nedovolili nikomu skórovat. Jako první udeřil ve třetí směně Blesk a ujal se vedení 1:0, které v následující směně ještě navýšil. Domácí se nevzdali, srovnali ve čtvrté směně stav na 2:2 a začala napínavá přetahovaná o vedení v zápase. Po šesté směně bylo skoré opět vyrovnané 5:5. V tomto okamžiku již začínali mít domácí herně drobně navrch a velkým tlakem a 8 doběhy v posledních dvou směnách strhli vedení na svou stranu. Třebíč nakonec zvítězila 13:6 a stala se tak prvním celkem, který letos dokázal porazit jablonecké baseballisty. 

Do druhého zápasu vstupoval Blesk s jasnou touhou oplatit soupeři porážku. Na nadhazovací kopec se postavil Jiří Bouček, který ve dvou letošních odházených zápasech neumožnil soupeři ani bod a i v sobotu držel třebíčské pálkaře zkrátka. Jelikož se podobně dařilo i nadhazovači Nuclears Michalu Průšovi, bránil Blesk po sedmi směnách hubené vedení 4:3. V osmé směně ale útok jabloneckých pořádně zatlačil na obranu domácích, obsadil všechny a připravil tak vynikající pálkařskou pozici pro Michala Kubinu. Ten se v těchto okamžicích zpravidla nemýlí a i tentokrát předvedl dobrý odpal, kterým stáhl tři doběhy a strhnul na vedení na jabloneckou stranu. Blesk již tuto šanci nepustil a zaslouženě vybojoval vítězství v druhém zápase poměrem 8:3. Jiří Bouček si připsal již třetí kompletně odházený zápas v této sezóně. 

Blesk se těmito výsledky propadl s bilancí 7-1 na třetí místo prvoligové tabulky, které vévodí zatím stále neporažený Sokol Hluboká. Třebíč Nuclears má o jedno vítězství více než Blesk a zatím se drží na druhém místě.

Další utkání čekají Blesk až v sobotu 14.5. Jablonečtí se vypraví na Strawberry Field do Blanska, kde se utká s ambiciózní Olympií. Ta je zatím s bilancí 3-3 na 6. místě tabulky, ale určitě bude chtít toto umístění na domácí půdě vylepšit.

Text: David Zikmunda

Foto: Jan Výbora

FOTOGALERIE