Leave it all on ASHfield

Blesk vítězem základní části

Pevnost Ash Field nepadla ani poslední hrací den.
11.7.2010 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Napotřetí se podařilo odehrát pravé finále dlouhodobé části, do Jablonce přijel vedoucí celek soutěže Black Hill Blansko a pouze dvě vítězství domácích by zajišťovala první příčku, volno v prvním kole play off a výhodu domácího prostředí pro všechny boje včetně baráže.

Za hosty nastoupil na kopec hráč Tampa Bay Rays Štepán Havlíček, a ten spolus domácím Jiřím Boučkem házeli klasický nadhazovačský duel, kdy ani jeden z nich moc pálkařům nepovolil. Nutno podotknout, že jim v tom zcela určitě pomáhalo síly ubírající vedro, nutící sáhnout si všechny hráče až na samé dno sil.
První udeřil Blesk, po metě zdarma a krádeži na domácí metu doběhl po odpalu Aleše Koťátka Jakub Svačina. Hosté vyrovnali v následující směně, kdy velice dobře hrající obrana Blesku vyměnila bod za dva auty. Ve čtvrté směně posunul vedení na stranu Jablonce dvoumetovým odpalem na dva auty Radek Šulc - 3:1. Vše vypadalo nadějně až do deváté směny, kdy hosté vyrovnali a šlo se do dohrávky. Hosté v ní ale nestačili udělat ani jeden aut, po trefení, infield hitu a metě zdarma Adam Pospíchal odpálil dlouhý odpal do vnějšího pole, který nebyla stažená obrana hostí schopna zachytit a David Zikmunda doběhl pro vítězný bod.

Před druhým duelem se tak bilance obou týmů vyrovnala a velký počet diváků tak mohl sledovat opravdové finále. To po dlouhou dobu vypadalo stejně jako první duel, stav 1:1 se změnil až v šesté směně, kdy po první vážné chybě blanenské obrany Blesk odskočil na 4:1. Hosté se ale zvedli a hned v následujícím inningu šesti body otočili tříbodové vedení na svou stranu. Jablonecký tým, hnaný dopředu věrnými fanoušky však v dohrávce téhož dějství opět srovnal a do osmé směny se šlo v podstatě od začátku. Blansko zahrozilo, ale z plných met utekl Michal Kubina dvěma strike outy. To samé se ale hostům nepovedlo, po perfektně zahrané squeeze play přišly další dva body po odpalu Adama Pospíchala a Blesk vedl 10:7. Hosté ale nehodlali odjet z Ash Fieldu jen tak, ale z plných met na jeden aut vyklouzli domácí utkání končícím double play a mohlo se slavit.

Blesk skončil základní část s bilancí 17-5, doma ani jednou neprohrál. Pro podzim to znamená volno v prvním kole play off, výhodu domácího prostředí pro semifinále a v případě úspěchu i domácí začátek baráže, kde by Jablonec čekal osmý celek extraligy - Skokani Olomouc.

Na závěr ještě jednou obrovský dík fanouškům, kteří i přes vedro vydrželi až do konce!!!