Leave it all on ASHfield

Blesk vítězný i na Svátek matek

Druhou květnovou neděli se Blesk na domácím hřišti utkal s dlouhodobým rivalem a spolufavoritem 1. baseballové ligy, týmem Sokol Hluboká nad Vltavou.

17.5.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Druhou květnovou neděli se Blesk na domácím hřišti utkal s dlouhodobým rivalem a spolufavoritem 1. baseballové ligy, týmem Sokol Hluboká nad Vltavou. Diváci dle očekávání mohli vidět vyrovnaný souboj, v kterém se nakonec radovali domácí poměrem 5:2. Druhé utkání nebylo možné odehrát kvůli nepřízni počasí.

Vyjádření poděkování všem maminkám při zápasech, které se hrají na Den matek, je v zámoří každoročně velkou událostí ve znamení růžové – hráči hrají v růžových dresech, mají speciální růžové boty, pálky, potítka. V Česku se této tradici nejvíce přiblížily ve vzájemném zápase týmy Blesku Jablonec a Sokola Hluboká nad Vltavou – oba nastoupily ve speciálně vyrobených růžových dresech a hráči obou klubů se chlubili různými růžovými doplňky. I diváci, kteří na Ash Fieldu opět vytvořili skvělou kulisu dorazili ve velké části v růžovém, a podpořili tak myšlenku poděkování maminkám všech generací. Pouze počasí bylo proti růžovým oslavám – v průběhu prvního zápasu zasáhla Ash Field bouřka, která ukončila první zápas po sedmi směnách a druhý neumožnila odehrát vůbec.

V samotném zápase proti sobě nastoupili na nadhazovacím kopci letos neporažený Matěj Slanař za Blesk a dlouhodobě jeden z nejlepších nadhazovačů 1. ligy David Štastný za Hlubokou. Ten povolil první body domácím hned v první směně, kdy Marek Chlup odpálil dvoubodový homerun a následně skórovali domácí po chybné rozehře v poli. V druhé směně přidaly oba týmy po bodu a pak již dominovali nadhazovači – další tři směny změnu ve skóre nepřinesly. Oba týmy přidaly po jednom bodu v šesté směně, kdy již počasí značně hrozilo předčasným ukončením zápasu. K tomu nakonec došlo po sedmé směně – jelikož bylo odehráno požadované minimum pěti směn, je zápas považován za regulérní a Blesk se tak mohl radovat z důležitého vítězství 5:2.

„Je škoda, že se dnes nemohly odehrát oba zápasy. Atmosféra byla opět skvělá a oba týmy hrály dobrý baseball,“ hodnotil po zápase trenér domácích Filip Šafařík. „Vítězství je pro nás důležité, chceme určitě vyhrát základní část. Bude to těžké, ale věřím, že na to máme a vyhrajeme i druhý odložený zápas.“ Hrací termín odloženého zápasu bude teprve upřesněn.

Blesk si svým vítězstvím ve spojení s ostatními výsledky předčasně zajistil místo v první čtyřce konečného pořadí a tím i postup do letní Nadstavby o Extraligu. V příštím kole se představí na hřišti Domažlic, které letos hrají ve středu tabulky a dokáží Blesk pokaždé potrápit. Blesk se však veze na vítězné vlně a cokoliv jiného, než dvě výhry bude považováno za neúspěch.

Více fotografií na Zoneramě.

Text: David Zikmunda

Foto: Barbora Šálková 

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =