Leave it all on ASHfield

Blesk vstoupil do sezóny vítězně

V úvodním dvojutkání druhé nejvyšší baseballové ligy zvítězil domácí Blesk Jablonec nad libereckými Patriots 15:9 a 3:0 a připsal si tak první dvě vítězství v letošní sezóně.

10.4.2016 Muži "A" | autor: Aleš Procházka

V neděli 10. 4. se na jabloneckém Ash Fieldu naplno rozeběhl nový ročník druhé nejvyšší baseballové soutěže v ČR, letos hrané pod novým názvem 1. liga. Domácí Blesk Jablonec přivítal v úvodním dvojzápase ambiciózního nováčka soutěže, liberecké Patriots. 

V prvním utkání liberečtí dlouho vzdorovali, ale nakonec se projevila větší síla domácího útoku, který souvislým tlakem v druhé polovině zápasu vybudoval rozhodující náskok a Blesk tak mohl slavit první letošní vítězství. Odházený vítězný zápas (Win) si připsal hrající trenér Blesku Vladimír Chlup. 

Druhé utkání bylo naopak napínavým soubojem nadhazovačů, kteří za obě družstva předváděli výborné výkony. Lepší byl nakonec domácí Jiří Bouček, který odházel takzvaný „complete game shutout“, tedy celý zápas bez umožněného bodu. Útok ho podpořil po jednom bodu v první, druhé a šesté směně, a Blesk se tak mohl radovat z výhry i ve druhém utkání, tentokrát 3:0. Marek Chlup zaznamenal v každém zápase jeden homerun a byl tak nejvýraznější postavou útoku Blesku. 

Domácí trenér Vladimír Chlup nebyl ani přes dvě výhry úplně spokojený: „Je vidět, že je začátek sezóny a chybí nám rozehranost a herní pohoda. Jsou věci, které v tělocvičně nenatrénujete, a na těch teď budeme muset hodně zapracovat.“ 

Před samotným začátkem prvního zápasu proběhl slavnostní ceremoniál u příležitosti zahájení nové sezóny. Fanoušci, kteří i přes nepřízeň počasí dorazili, si tak po vzoru „Opening game“ z americké profesionální soutěže MLB užili zpívanou státní hymnu a slavnostní první nadhoz. Toho se zhostil šéftrenér biatlonové reprezentace Ondřej Rybář. „Veliký obdiv každému, kdo dnes dorazil na tribunu. Naši fanoušci byli opět skvělí a jejich podpory si moc vážíme“, komentoval po zápase Chlup diváckou kulisu. 

Příští kolo odehrají baseballisté Blesku v neděli 17. 4. ve Frýdku-Místku. Další domácí zápas je na programu v neděli 24. 4. od 13:00 proti druhému nováčkovi soutěže, Sharks Spálené Poříčí.

Text: David Zikmunda

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Dobrý den,
Chci se zeptat jestli by nebyla společná fotka rozhodčích. Nechávali jsme se s kolegou několikrát od fotografa fotit.

Díky Broňa
Bronislav Rychecký | 18.4.2016
tady je: https://www.zonerama.com/BASEBALLBLESK/Album/1304312
Aleš | 22.4.2016
Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =