Leave it all on ASHfield

Blesk vstoupil do sezóny vítězně

Obměněný kádr Orlů nedokázal jabloneckým příliš vzdorovat, a tak si Blesk připsal první dvě vítězství v letošním ročníku, když po přesvědčivých výkonech přehrál soupeře 19:4 a 17:0.   

4.4.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Ještě dříve, než začala v zámoří slavná MLB, zahájili svoji sezónu v 1. baseballové lize hráči jabloneckého Blesku, kteří první dubnovou neděli přivítali na Ash Fieldu tradičního rivala z Chocně.

Jablonecký tým prošel v zimní přípravě několika změnami, výrazně omladil, ale hned v prvním zápase ukázal, že i nadále bude patřit k pálkařsky výrazným týmům první ligy. Čtyři body v první směně, 9 bodů v druhé a o vítězi „Opening Game“ bylo v zásadě rozhodnuto, zejména když Lukáš Roubíček na kopci Blesku podával proti choceňským pálkařům výborný výkon. Utkání bylo ukončeno již po šesté směně pro patnáctibodový rozdíl ve skóre, kdy po odpalu Šulce doběhli Riedl a Chlup a upravili tak konečný výsledek na 19:4 pro Blesk.

I druhý zápas dokázali jablonečtí ukončit předčasně požadovaným rozdílem o minimálně 15 bodů, tentokrát již po pěti směnách. Především třetí směna se Blesku ofenzivně povedla, když zaznamenal celkově deset doběhů, především díky unikátnímu kousku, kdy ve měně zaznamenal hned tři tříbodové homeruny. Na kopci utkání skvěle odházeli starter Matěj Slanař a letošní posila Blesku z Mladých Buků, Petr Kavan, který dohazoval již první zápas.

„Super počasí, plná tribuna nedočkavých fanoušků a přesvědčivý výkon pečetěný dvěma výhrami, co víc si pro zahájení sezóny přát,“ hodnotil první zápasy zadní polař Blesku David Zikmunda. „Myslím, že jsme předvedli výborný výkon na kopci i na pálce, jenom pole nám ještě trochu pokulhává.“

 Před zahájením prvního zápasu proběhlo na Ash Fieldu slavnostní zahájení sezóny, jehož součástí byla zpívaná česká hymna a slavnostní první nadhoz.  Toho se skvěle zhostila biatlonistka Eva Puskarčíková a nastartovala tak úspěšný vstup Blesku do letošní sezóny. Ta bude pokračovat již příští týden, kdy Blesk zajíždí na hřiště loňského nováčka ze Spáleného Poříčí, odkud bude chtít rozhodně přivézt dvě další výhry.

Text: David Zikmunda

Foto: Barbora Šálková, Aleš Procházka

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =