Leave it all on ASHfield

Blesk vyhrál základní část 1. ligy

První červnovou neděli přivítal Blesk na domácím hřišti tým Sokola Hluboká nad Vltavou v dohrávaném utkání 1. baseballové ligy, které rozhodovalo o vítězi základní části soutěže.

5.6.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Jablonec byl v zápase nakonec o něco šťastnější a po těsné výhře 12:11 si zajistil prvenství v základní části a zároveň nejvýhodnější pozici mezi prvoligovými týmy v nadcházející nadstavbě o Extraligu.

Zápas, který byl v původním termínu odložený pro nepřízeň počasí, byl i tentokrát v ohrožení kvůli dešti. Ještě v průběhu první směny, za stavu 2:1 pro Blesk skropila Ash Field velká průtrž mračen a hřiště bylo na hranici hratelnosti. Domácí field crew si s tím však dokázala poradit a po zhruba hodinovém přerušení se pokračovalo ve hře. Vynucená pauza se nejvíce podepsala na obou nadhazovačích, kteří po pauze umožnili nezvykle velký počet bodů – zejména domácí Roubíček, kterému se třetí a čtvrtá směna vůbec nepovedla a umožnil Hluboké celkem devět doběhů. Blesk ve třetí směně sice doběhl třikrát, ale v ostatních směnách se mu tolik nedařilo a Hluboká si tak udržovala výrazný náskok. V sedmé směně však dokázali jablonečtí využít střídání na kopci Hluboké a pěti body vyrovnat zápas na 11:11. V tu dobu již za Blesk podával naprosto dominantní nadhazovací výkon Marek Chlup, který za tři směny umožnil pouhým dvěma běžcům dosáhnout první mety. V osmé směně tak mohl Jonáš Výbora doběhnout pro rozdílový bod, který se později ukázal jako vítězný. 

„Dneska to bylo hodně náročné – těžký soupeř, blbé počasí, boj se strikezónou. Jsem rád, že jsme si se vším poradili a dokázali vyhrát,“ hodnotil po zápase trenér Blesku Filip Šafařík. „Utkání nám hodně ukázalo, s čím můžeme počítat v letní baráži.“

Blesk si díky vítězství zajistil první místo v prvoligové tabulce po základní části a nejvýhodnější pozici z prvoligových týmu do nadstavby o Extraligu. V ní se utkají čtyři nejlepší týmy z 1. ligy a čtyři poslední z Extraligy. Do tabulky se započítávají výsledky ze základní části, Blesk tak do nadstavby vstupuje s bilancí 5 výher a 1 porážka.

V první fázi nadstavby se odehrají odvety proti týmům z 1. ligy – Blesk tak na domácím hřišti přivítá pražský Sabat a čeká ho výjezd na Hlubokou a do Frýdku-Místku. Rozpis zápasů ještě není známý, ale o domácím zápase vás budeme včas informovat.

Více fotek na Zoneramě.

Text: David Zikmunda

Foto: Barbora Šálková

 

FOTOGALERIE