Leave it all on ASHfield

Blesk začal nadstavbu na výbornou

Blesk začal nadstavbu o Extraligu na výbornou a olomoucké Skokany dvakrát porazil.

25.7.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V neděli 22. července se na jabloneckém Ash Fieldu odehrálo první kolo bojů o Extraligu. Blesk v něm nastoupil proti Skokanům Olomouc, kteří v základní části nejvyšší soutěže skončili na předposledním místě.  

V úvodním utkání bylo skóre po první směně vyrovnané po jednom doběhu na každé straně, ale když se na konci druhého inningu ujal Blesk vedení, tak ho dokázal udržet až do konce zápasu a svůj náskok již pouze navyšoval. Téměř bezchybná práce jablonecké ofenzívy dokázala bohatě vynahradit chyby v obraně, a tak si Blesk po osmi směnách dokráčel pro jasné vítězství  22:12.

Začátek druhého utkání měl podobný scénář jako konec toho prvního. Blesk během prvních pěti směn celkem 13x skóroval, odskočil soupeři na rozdíl   osmi bodů a utkání se zdálo být rozhodnuté. Bohužel, neefektivní střidání na nadhozu a nepovedená šestá, sedmá a hlavně osmá směna málem stála domací vítězství. Jabloneckým se naštěstí podařilo uhájit hubený náskok a získat tak druhý cenný skalp. Závěrečné skóre utkání připomínalo spíše házenou, jelikož Blesk zvítězil 17:16.

„S tímto výsledkem jsme nadmíru spokojeni. Každá výhra v této části soutěže je nesmírně důležitá a když navíc přijde proti extraligovému týmu, tak je radost z ní o to větší,“ vyjádřil se k úspěšnému vstupu do nadstavby o Extraligu Zdeněk Machačka.

Za zmínku určitě stojí devět home runů, které domácí borci proti Olomouci zaznamenali. Hlavním aktérem této pálkařské show se stal Jonáš Výbora, který se za plot trefil hned pětkrát.

K dalšímu domácímu dvojzápasu se jablonečtí postaví v sobotu 28. července, kdy na Ash Fieldu přivítají další extraligový celek, tentokrát Techniku Brno. První zápas začíná tradičně ve 13:00.

Text: Matyáš Fous

Foto: Barbora Šálková

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =