Leave it all on ASHfield

Blesk zaznamenal druhou výhru v sezoně

Jablonec se o víkendu utkal se Sokolem Hluboká, tradičním soupeřem z první ligy. Oba extraligoví nováčci si odnesli po jedné výhře.

6.5.2021 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Do vzájemné série vstupovaly oba týmy z opačného konce tabulky. Zatímco Blesk s jednou výhrou uzavíral pořadí nejlepší tuzemské soutěže, tak Hluboká se dělila o druhé místo. První utkání však hned od začátku vypadalo, jakoby to mělo být opačně. V první směně zaznamenal Jonáš Výbora dvoubodový home run, kterým jednak odšpuntoval jabloneckou ofenzivní mašinérii, ale zároveň šlo o historicky první extraligový home run Blesku Jablonec. Zatímco na jabloneckém kopci dominoval mladý Jiří Hikl, tak útok Blesku zvesela přitápěl pod kotlem a po třech směnách vedl již 6:0. Následovala defenzivní fáze zápasu, kdy až do začátku osmé směny nedošlo ke změně skóre. Tehdy Blesk pojistil své vedení pomyslným dvoubodovým polštářkem. Hikl odházel famózních sedm směn bez jediného obdrženého doběhu a třešničkou na dortu bylo sedm strike outů, kterými poctil pálkaře Sokola. Na poslední dvě směny se na kopci za Jablonec představila brněnská posila Radek Burian, který se sice z kraje sezóny trápil, ale již minulý týden proti pražským Eagles ukázal své kvality, které proti Hluboké potvrdil. Během dvou směn neumožnil soupeři jediný úspěšný odpal, a zápas tak dovedl do vítězného konce, kdy Blesk mohl slavit výhru 8:0. Sokol navíc poprvé v sezóně nezaznamenal ani jeden doběh v zápase. 

Po jasné výhře v prvním utkání nastoupil Blesk do druhého sebevědomě s cílem zopakovat výkon, avšak domácí nadhazovač James Boyce měl jiné plány. Blesk první úspěšný odpal zaznamenal až ve třetí směně, kdy otevřel skórovací účet, avšak jednobodové vedení netrvalo ani do konce směny, jelikož Hluboká obratem vyrovnala. Pátá směna se jabloneckým baseballistům stala osudnou, kdy Hluboká zaznamenala šest doběhů, částečně i zásluhou grand slam home runu domácího Macháčka, což je odpal za plot s plnými metami. Blesku se stále nedařilo vytvořit na pálce nějaký větší tlak, a Sokol si tak v sedmé směně ještě pojistil vedení dalšími dvěma doběhy. Hostující Jablonec tak rázem musel dotahovat osmibodový rozdíl. Na začátku osmé směny se sice konečně pálky ze severu Čech probudili a pětibodovou směnou korigovali skóre na 9:6, více už se však v utkání neudálo, a Hluboká tak srovnala sérii na 1:1.

Třetí zápas naplánovaný na neděli byl zrušen z důvodu podmáčeného jabloneckého Ash Fieldu, a bude se tak dohrávat v náhradním termínu, o kterém budeme informovat prostřednictvím týmových sociálních sítí. 

„První zápas jsme rozhodli prakticky v prvních třech směnách, kdy jsme podali velmi soustředěný výkon v útoku, což možná domácí sokol i trochu zaskočilo. Získané vedení jsme dokázali udržet díky famóznímu výkonu Jirky Hikla na nadhazovacím kopci a koncentrované defenzivní práci, kdy jsme dokázali zahrát vše, co se zahrát mělo, a nedávali tak Sokolu příliš prostoru k nadechnutí se. Zápas velmi jistě zavřel Radek Burian, za což jsem velmi rád, protože po jistém trápení ze začátku sezóny, se očividně začíná dostávat do formy, což se bude více než hodit. V druhém utkání jsme bohužel nedokázali najít odpověď na skvěle házejícího Boyce a za sedm směn jsme proti němu skórovali pouze jednou. S tím se těžko vyhrává. Obecně jsem ale s naším výkonem spokojený a věřím, že ho dokážeme přenést do série proti Ostravě, kde si chyby opravdu nebudeme moc dovolit. Navíc nás posílí další americká akvizice na nadhazovacím kopci, takže bychom v tomto směru měli být čím dál více konkurenceschopní,“ komentoval průběh zápasů Lukáš Roubíček.

Text: Matyáš FousFOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =