Leave it all on ASHfield

Blesk zaznamenal šestou prohru v řadě

Jablonečtí baseballisté proti Blansku natáhli šnůru proher již na šest utkání.

14.8.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Hráči Blesku Jablonec nastoupili v sobotu 11. srpna netradičně pouze k jednomu domácímu utkání. Na Ash Fieldu přivítali Olympii Blansko, soupeře, který ještě nedávno hrával 1. ligu, dnes již však nastupuje proti soupeřům v Extralize.

Za domácí se na nadhazovacím Kopci představil Petr Kavan, který předvedl solidní výkon, avšak kvůli neschopnosti Blesku stahovat body a velkému množství chyb v obraně vzaly veškeré šance na vítězství brzy za své. Blanenskému nadhazovači Davidu Farkašovi se po dobu sedmi směn dařilo držet jablonecké zkrátka a připsal si tak výhru. Zápas skončil po osmi směnách za stavu 4:15 z pohledu domácích.

Poučeni z chyb, vydali se jablonečtí bojovat do Blanska, kde odehráli druhý ze vzájemných zápasů proti Olympii. Za Blesk se na kopci představil Lukáš Roubíček a za domácí Štěpán Havlíček. Oba nadhazovači si počínali velmi dobře a žádné pálkařské hody se nekonaly. Jablonečtí oproti sobotě vylepšili defenzivu, ale na pálce to byl zmar a zoufalství. Jediný hit utkání si za Blesk připsal Jan Výbora. Olympia si tak udržela čisté konto a i v druhém zápase zvítězila, tentokrát 3:0.

„S výsledky rozhodně spokojeni nejsme, ale v druhém utkání jsme viděli velký posun a to, že jsme schopni se poučit z chyb. Musíme to teď hodit za hlavu a soustředit se na nadcházející utkání, ve kterých nám půjde nejen o případnou účast v Extralize, ale zejména o nasazení do play-off 1. ligy," sdělil médiím Matyáš Fous.

Po tomto víkendu má za sebou Blesk všechny extraligové soupeře. V tuto chvíli se v tabulce Nadstavby o Extraligu nachází na pátém místě s bilancí dvou výher a šesti proher. Šance na postup do Extraligy stále žijí, ale jablonečtí budou muset být prakticky stoprocentní a zároveň doufat v zaváhání soupeřů. Jestli se jabloneckým podaří udržet v bojích o nejvyšší soutěž se můžete přijít sami podívat již tuto sobotu 18. srpna od 13:00, kdy Blesk na domácím hřišti přivítá tradičního soupeře Sokol Hluboká.

Kompletní fotogalerie ze sobotního zápasu zde.

Text: Matyáš Fous

Foto: Barbora ŠálkováFOTOGALERIE