Leave it all on ASHfield

Blesk zpátky na vítězné vlně

Týden po dvou porážkách na Hluboké zajížděli jablonečtí baseballisté v sobotu 4.6.2016 do Chocně s jasným cílem dvou získaných vítězství.

10.6.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

I když se soupeř nachází mimo první šestku, zaručující postup do baráže a playoff, zápasy v Orlím Hnízdě nejsou nikdy jednoduché. To se potvrdilo i tentokrát, a Blesk musel v obou zápasech pořádně zabrat, aby si nakonec odvezl dvě cenná vítězství po výsledcích 10:2 a 23:13. 

 Již týden dopředu se vědělo, že Jablonec bude proti choceňským Orlům oslabený o svého klíčového hráče Michala Kubinu. Bohužel to nebyla jediná absence v sestavě, do prvního zápasu chyběli ještě Marek a Vladimír Chlupové a šanci tak dostali hráči z lavičky.

Blesk se dostal hned v první směně do vedení 2:0, do páté směny zvýšil na 5:0 ale stále se mu nedařilo utkání definitivně zlomit na svou stranu. Orli se s postupem času čím dál více prosazovali na skvěle házejícího Jirku Boučka, a v osmé směně snížili až na 5:2. Blesk však jakékoliv myšlenky na choceňský návrat zahnal hned v následující směně, kdy se dokázal prosadit na již viditelně polevujícího nadhazovače Chocně a 5 body v 9. směně definitivně rozhodl utkání. Devátou směnu již Bouček odházel v naprostém poklidu a připsal si tak již své 5. letošní vítězství a 4. kompletně odházený zápas.

Do druhého zápasu nastoupil Blesk posílený o Marka Chlupa na 3. metě a jeho otce Vladimíra na nadhozu. Blesk do utkání vstoupil ještě lépe než do prvního zápasu a po svém prvním útoku se ujal vedení 8:0. Co se zdálo být jasnou záležitostí, se během první poloviny zápasu proměnilo v pěkné drama, kdy se Blesk se i přes velké množství běžců na metách nedokázal bodově prosadit a naopak Choceň postupně tvrdými a dobře mířenými odpaly smazávala náskok. Po šesti směnách bylo skóre již pouze 10:9 pro Blesk a začínalo se skoro od znova. Poslední třetina zápasu však patřila jednoznačně jabloneckým, kteří ji dokázali vyhrát 11:3 a celé utkání tak dovést do vítězného konce 23:13.

„Jsem rád, že jsme dokázali dvakrát vyhrát, i když zápasy to byly rozhodně těžší, než napovídá výsledek,“ hodnotil po utkání výkon svých svěřenců jeden z trenérů Blesku Martin Barát. „Šanci dnes dostalo hodně hráčů širšího kádru a je dobré, že se ukázali v příznivém světle. Hodně nás dneska podržela pálka, i když je pravda, že soupeřovi nadhazovači nám to poměrně usnadnili,“ pokračoval v hodnocení Barát.

V posledním dvoukole základní části se Blesk představí po pauze opět před domácími fanoušky. V neděli 12. 6. 2016 přijede na Ash Field tým Wolfs Domažlice, který je nyní na předposledním místě tabulky první ligy. Papírovým favoritem tak budou určitě domácí, kteří se po dvou výhrách posunuli na dělené druhé místo. Začátek prvního zápasu je naplánován na 13:00 a pro příznivce Blesku je naplánována divácká akce Silent Afternoon. Její detaily najdete na Facebooku. Přijďte si všichni užít dobrého baseballu, pěkného počasí a výborné atmosféry. Go Blesk!

Text: David Zikmunda

Foto: Matyáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =