Leave it all on ASHfield

Blesk zůstává nadále neporažený

V neděli 25.4. 2016 přivítali na Ash Fieldu nováčka 1. ligy Sharks Spálené Poříčí a v aprílovém počasí ho porazili dvakrát vysoko 15:0 a 11:1. 

25.4.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Dosavadní výsledky obou týmů pasovaly Blesk do role jasného favorita nedělních zápasů. Jablonečtí toto potvrdili hned ve druhé směně, kdy nadělili soupeři 10 doběhů a v podstatě rozhodli o výsledku utkání. Jelikož v dalších směnách trpělivě přidávali bod po bodu a zároveň neumožnili soupeři skórovat ani jednou, bylo utkání předčasně ukončeno pro patnáctibodový rozdíl ve skóre již po páté směně. Konečný výsledek prvního zápasu byl 15:0 ve prospěch Blesku a celý ho odházel Vladimír Chlup, který si tak připsal již třetí Win (odházené vítězné utkání) v této sezóně.

 Do druhého zápasu nemohl pro nemoc nastoupit tradiční nadhazovač Jiří Bouček a na kopci ho musel zastoupit osmnáctiletý Lukáš Roubíček. Ten svoji šanci uchopil skvěle a odházel celý zápas, kdy jediného doběhu dosáhl soupeř v šesté směně po zaváhání zadního pole. Na pálce vyvíjel Blesk neustálý tlak na hostující nadhazovače, který ústil v body téměř každou směnu. Utkání bylo opět předčasně ukončeno, tentokrát po sedmé směně, když na výsledkové tabuli svítilo skóre 11:1. 

Blesk si tak vylepšil zápasovou bilanci na 6-0 a spolu s Hlubokou nad Vltavou a Třebíčí se drží na čele 1. ligy. A právě do Třebíče k dvojutkání s tamními Nuclears zajíždí Blesk tuto sobotu v rámci dalšího kola.  Domácí budou spoléhat na svoji nadhazovací rotaci, které vévodí Venezuelec Roldan Diaz Ochoa, který v loňské sezóně utrpěl pouze jednu porážku – ale právě od Blesku.  Na to chtějí Jablonečtí příští týden navázat: „Bude to těžké, ale chceme z Třebíče odjíždět jako vedoucí tým 1. ligy“, neskrýval v pozápasovém hodnocení ambice hrající trenér Blesku Vladimír Chlup.

Text: David Zikmunda

Foto: Jiří Výbora, Dominik Pech

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =