Leave it all on ASHfield

Blesk zvítězil i v prvních utkáních na hřišti soupeře

Ani ve druhém hracím víkendu nenašel Blesk přemožitele a na půdě Klasiku dvakrát suverénně zvítězil.

18.4.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Po úspěšném vstupu do sezóny na domácím hřišti odehrál Blesk v neděli 17. 4. první dvojutkání mimo Jablonec, na nově postaveném hřišti ve Frýdku-Místku. Domácí Klasik nedokázal zastavit rozjetý útok Blesku, který zvítězil v obou utkáních 15:4 a 9:0 a vylepšil svoji letošní bilanci na 4-0.

V prvním utkání se jablonečtí v útoku dlouho hledali a první čtyři směny se nedokázali vážněji prosadit na startujícího nadhazovače domácích. Klasik naopak doběhl hned v první směně pro první bod utkání. V pátek směně dokázal Blesk zatlačit a přinutit obranu domácích k chybám, které přinesly otočení skóre na 2:1 pro jablonecké. Dalších 5 bodů přidal Blesk hned v následující směně, a i přes snížení domácího týmu v sedmé směně byla převaha jasně na straně jabloneckého celku. Ta se naplno projevila v osmé směně, kdy Blesk 8 body definitivně rozhodl o osudu utkání a po bezchybné obraně v dohrávce osmé směny mohl slavit další vítězství, tentokrát 15:4. Kompletní zápas za Blesk odházel hrající trenér Vladimír Chlup.

 Do druhého zápasu tak mohl Blesk nastoupit daleko uvolněněji a to se projevovalo od začátku jak v útoku, tak v obraně. Zatímco obrana vedená skvěle házejícím Jiřím Boučkem si směnu po směně připisovala nuly v kolonce doběhů soupeře, na pálce Blesk vytrvale tlačil a bodoval již od první směny. Po šesté směně tak na výsledkové tabuli svítil stav 9:0 pro Blesk. To jakoby jablonecké trochu ukolébalo a ve zbytku utkání nedokázali stáhnout další bod, který by znamenal desetibodový rozdíl a předčasné ukončení utkání. Jiří Bouček ale na nadhozu nepřipustil žádné drama, nedovolil domácím skórovat ani jednou za devět směn a připsal si tak již druhý „complete game shutout“ za sebou.

 Blesk Jablonec je po dvou hracích víkendech s bilancí čtyři vítězství a nula porážek na čele 1. ligy spolu s týmy Sokol Hluboká a Třebíč Nuclears. Na opačném konci tabulky se s bilancí 0–4 nachází příští soupeř Blesku, nováček soutěže Sharks Spálené Poříčí. Zápasy s tímto soupeřem se odehrají na jabloneckém Ash Fieldu v neděli 24. 4. 2016 od 13:00 a 16:00. 

Všichni jste srdečně zváni.

Text: David Zikmunda

Foto: Jan Výbora

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =