Leave it all on ASHfield

Blesku se zdaluje baráž

Choceň, Jablonec - Všechny naděje Blesku možná zničil jeden špatný víkend a jablonečtí baseballisté tak koukají do barážových pater z přízemí.
7.7.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Choceň, Jablonec - Všechny naděje Blesku možná zničil jeden špatný víkend a jablonečtí baseballisté tak koukají do barážových pater z přízemí.

Sobotní večerní utkání v Chocni mělo skvělý náboj a dramatický průběh. Skore dlouho stálo na stavu 1:1, až v sedmé směně domácí po zaváhání obrany ( jediném v utkání ) dvakrát doběhli a když v následující směně přidali ještě jeden bod, utkání bylo pro jablonecké ztraceno. Škoda jen mnoha nevyužitých šancí, kdy Blesk měl v utkání celkem osm běžců ve skorovací pozici s méně než dvěma auty, přesto nebodoval, a to díky drobným chybičkám v útočných situacích.

Stín sobotní prohry visel před důležitým nedělním duelem s Hlubokou nad Bleskem jako gilotina, která nakonec doopravdy spadla. Nulové nasazení, žádná bojovnost a nemohoucnost na pálce byly příčinou až ostudné prohry. Hlubokou navíc podpořil dobrým výkonem americký nadhazovač Siler a tak Blesk podruhé za sebou zaznamenal pouze jeden bod.

Tristní výkon domácího týmu tak pravděpodobně odsoudil Blesk do bojů o záchranu, které však díky velkému počtu vyhraných utkání bude postrádat jakýkoli náboj. Blesku se tak poprvé po osmi letech může boj o extraligu vyhnout. Matematické šance stále ještě žijí, záleží jenom na hráčích samotných, jak k poslednímu víkendu přistoupí a s nepříznivým stavem se porvou.

Poslední víkend základní části hraje nejprve Blesk doma s Tempem od 14 hodin, jarní sezonu ukončí v Praze na SaBaTu, klíčovým duelem pravděpodobně bude souboj Hluboké a Chocně v neděli.