Leave it all on ASHfield

Blesku vyšla letošní domácí premiéra na výbornou

V neděli se jablonečtí baseballisté poprvé v tomto roce představili na domácím Ash Fieldu, kde přivítali Hroch Brno.

11.6.2020 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Po vydařeném vstupu do sezóny proti Wolfs Domažlice, čekala Blesk další výzva v podobě soupeře z moravské metropole. Brněnský hroch si z prvního hracího víkendu odnesl jednu výhru proti Sokolu Hluboká, což je vždy cenný skalp. 

Před samotným utkáním proběhl ceremoniál, během kterého zazněla státní hymna a slavnostního nadhozu se ujal ředitel jablonecké nemocnice Vít Němeček, který v době koronavirové krize velmi zdárně organizoval chod celého zařízení

Vstup do prvního utkání vyšel Blesku na jedničku, když hned v první směně dokázal šestkrát skórovat, i zásluhou home runů Jonáše Výbory a Radka Šulce. Domácí nadále pokračovali v tlaku a v každé směně přidávali další doběhy. Ofenziva hostujícího Hrochu se k žádné velké akci nedostala a nemalým dílem se na tom podílel skvěle házející Jiří Hikl. Osmnáctiletý levák obdržel za celé utkání pět bodů, které všechny přišly po dvou home runech v podání brněnského celku. První utkání tak skončilo po šeti měnách poměrem 20:5. 

Druhé utkání již nebylo zdaleka tak jednoznačné. Hostující Hroch se dokonce v druhé směně dostal do vedení, které se mu dařilo držet až do čtvrtého inningu, ve kterém domácí zápas otočili a vedení již nepustili. Až do sedmého dějství sice byl zápas stále vyrovnaný, ale Blesk pak zasadil pomyslný poslední hřebíček do rakve brněnských nadějí v podobě šesti doběhů. Home runem se v tomto utkání blýskl domácí Zdeněk Machačka. Na kopci se představili Karel Riedl, Vojtěch Jiránek, Lukáš Roubíček a Jan Výbora. Utkání navíc skončilo poměrně kuriózně, kdy hostující hráč vyběhl příliš brzy ze třetí mety při pokusu o doběh na zachycený dlouhý odpal, a byl tak vyoutován po zahrání na výzvu.

“Oproti minulému víkendu šlo tentokrát určitě o silnějšího soupeře, ale my na druhou stranu byli v nejsilnější možné sestavě a ještě nás hnali domácí fanoušci. Jsme velmi rádi, že se nám zatím daří být disciplninovaní na pálce a v poli neděláme příliš chyb. Koneckonců ve čtyřech zápasech jsme dokázali skórovat stokrát, což mluví za vše. V dalším doubleheaderu nás čekají Bučovice, které letos mají nějaké posily z Draků Brno, tak určitě půjde o zajímavý souboj,” komentoval nedělní zápasy Lukáš Roubíček.

V neděli 14. června se Blesk opět představí na domácím Ash Fieldu, kde přivítá Pelikans Bučovice. První zápas bude tentokrát začínat již ve 12:00, tak si ho nenechte ujít a přijďte jablonecké baseballisty podpořit. 

Text: Matyáš Fous

Foto: Barbora Šálková

FOTOGALERIE