Leave it all on ASHfield

ČML 2003 se kvapem blíží

Rok 2003 bude premiérovým v podobě druhé celonárodní ligy, a Blesk chce určitě hrát v této soutěži významnou roli.
15.3.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Rok 2003 bude premiérovým v podobě druhé celonárodní ligy, a Blesk chce určitě hrát v této soutěži významnou roli.

Poté, co našemu týmu utekla extraliga o jediné utkání, se rozhodl celek konsolidovat a v letošní sezoně se opět pokusí útočit na mety nejvyšší. Ale rok co rok se úroven baseballu zvedá a rozšiřuje a neijnak tomu bude i letos, především v české části soutěže. Chocen, Louny zůstaly stejně silné, k nim přibyla Hluboká, velice náročný a mladý celek. V moravské části budou hrát prim pravděpodobně stejně jako loni především Třebíč a Olomouc, které ovšem Blesk v baráži 2002 lehce přehrál.

Z týmu odešel hrající trenér Rampi Gulati, který se vrátil do USA, a vedení klubu se rozhodlo, že na letošní rok žádného jiného američana nebude angažovat. Trenérské pravomoce se tak vrátili do rukou Vladimíra Chlupa, jenž loni vykonával funkci asistenta. Tým k němu na vnitroklubové schůzce zvolil jako druhého trenéra Michala Kubinu. Funkci kapitána, vůdce a tahouna týmu, přijal po volbě Michal Havlík.

Cílem pro základní část ČML 2003 zůstává postup do baráže, v ní se samozřejmě budeme snažit o t, co nám jíž několik let uniká - extraligu.

A jak taková nejvyšší soutěž vypadá, budeme mít možnost poznat již v dubnu, kdy Blesk zajíždí na pravidelný přípravný turnaj na Krč - První jarní homerun. Tam se Blesk postupně utká s ČR 18, Krčí B, slovenskou Tranvou a extraligovou Tegolou Praha, kterou právě na tomto turnaji loni jablonečtí porazili.

Kromě účasti v ČML 2003 se Blesk tradičně zúčastní i Českého baseballového poháru, kde se spolu střetávájí týmy všech úrovní. Letošní ročník je poznamenán slabší účastí, nepřihlásily se extraligové Rýchory, takže osmé místo pro nasasení připadlo Blesku. V prvním kole tak Jablonec zajíždí do Kyjova ( účastník jihomoravského oblastního přeboru ), po předpokládané výhře se může celá jablonecké baseballová obec těšit na opravdový bonbonek - 24.srpna tak ve druhém kole přivítáme osminásobné mistra republiky Draky Brno!!!