Leave it all on ASHfield

Cenná výhra proti Nuclears

Jablonečtí baseballisté se o víkendu utkali s extraligovými Nuclears a díky překvapivé výhře na půdě soupeře se rozešli smírně 1:1 na zápasy.

 

10.9.2020 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Do předposledního víkendu nadstavby o Extraligu vstupoval Blesk s bilancí 6:4 na zápasy, která ho řadila na dělené 2.-5. místo. Proti soupeři z Třebíče tak bylo potřeba alespoň jednou zvítězit, aby si jablonečtí udrželi dobré šance na postup do Extraligy.

V sobotu 5. září se od 14:00 hrál v třebíčském areálu Na Hvězdě první zápas série. Na nadhazovacím kopci se za hostující Blesk představil Jiří Hikl, kterému se začátek příliš nepodařil a bojoval s kontrolou. Domácí Nuclears toho dokázali využít a hned v prvním dějství šli do vedení 4:0. Jablonečtí baseballisté však byli schopni obratem kontrovat a na začátku druhé směny díky třem doběhům snížili vedení domácích na jediný bod. Třebíčtí pak sice ve třetí směně opět odskočili do vedení 6:3, ale to už se Jiří Hikl dostal do provozní teploty, a domácí tak čekaly krušné časy. Naopak startující nadhazovač Nuclears musel kvůli zranění střídat a pálkaři Blesku se tak velmi brzy ocitli tváří v tvář domácímu bullpenu. Čtvrté i páte dějství se na obou stranách obešlo bez bodu, avšak na začátku šesté směny Blesk dotáhl soupeře na rozdíl jediného doběhu, v sedmé směně utkání vyrovnal a v osmé se dostal do vedení 7:6. Skvěle fungující obrana a famózní Hikl, který vypadal, jako by v každé směně házel rychleji než v té předchozí, dokázali vedení udržet, a jablonečtí baseballisté se tak mohli radovat z velmi cenného vítězství.

Nedělní odveta na domácím Ash Fieldu začala pro Blesk velmi nadějně. Karel Riedl na nadhazovacím kopci velmi efektivně zaznamenával jeden out za druhým a Nuclears velmi dlouho k ničemu nepustil. Naopak Blesk šel do vedení 1:0 hned ve druhé směně zásluhou home runu Michala Kubiny. K další změně skóre došlo až ve čtvrté směně, kdy stejný hráč zaznamenal druhý home run v zápase, a Blesk tak vedl již 2:0. První doběh hosté zaznamenali až v páté směně, což však bylo na dlouhou dobu všechno. Karel Riedl na kopci zcela dominoval a i obrana dokázala navázat na výkon z předešlého dne. Bohužel se však domácím opakovaně nedařilo stahovat běžce ze skórovacích pozic, což se později ukázalo býti osudným. V deváté směně ještě Karel Riedl dokázal zaznamenat jeden out, ale následně soupeři umožnil metu zdarma, a byl tak vystřídán. Blesk v tu chvíli stále držel dvoubodové vedení a od vítězství ho dělily dva outy. Pak se však projevil dlouhodobý problém jabloneckého baseballu, a to sice nedostatek nadhazovačů a s tím spojená neschopnost dovést zápas do vítězného konce. Hostující Nuclears situace využili naplno a dostali se do vedení 4:3. Jablonečtí sice dokázali na konci deváté směny utkání vyrovnat a poslat ho tak do extra inningu, avšak Třebíč již neponechala nic náhodě a na začátku desáté směny si připsala hned pět doběhů. Pro domácí to byl poslední hřebíček do rakve nadějí na vítězství a utkání tak skončilo 9:4 po deseti směnách.

“Před sérií s Nuclears jsme si vytyčili jasný cíl, a to sice vyhrát alespoň jeden zápas. To se nám podařilo, a tak můžeme být spokojení. Samozřejmě nás mrzí, že nám druhá výhra utekla tak těsně, ale myslím si, že jsme v obou zápasech předvedli pěkný baseball, a nemáme se tak vůbec za co stydět. Oba startující nadhazovači, jak Jirka Hikl, tak Bc. Karel Riedl odházeli naprosto fenomenální zápasy, Jirka dokonce complete game na 160 nadhozů. V těžké pozici se ocitl i Tomáš Ševčík, který se po více jak roce a půl musel posadit za domácí metu na pozici catchera, ale popasoval se s tím na výbornou. V druhém utkání podal skvělý výkon Michal Kubina, který prokázal své dlouholeté zkušenosti a proti reprezentačnímu nadhazovači zaznamenal dva home runy. Teď již jen záleží na tom, jestli dokážeme na výkon z víkendu navázat i proti Technice Brno v rámci posledního kola nadstavby o Extraligu. Opět bude na co koukat, tak doufáme, že na Ash Field zavítá co nejvíc fanoušků a pomůžou nám v cestě do Extraligy,” komentoval souboj s extraligovými Nuclears Alex Kochurko.

Poslední dvě utkání v rámci nadstavby o Extraligu, která rozhodnou o možné účasti Blesku v příštím ročníku nejvyšší tuzemské soutěžě, se sehrají v sobotu od 13:00 na Ash Fieldu. Do Jablonce zavítá extraligová Technika Brno, soupeř, který je pro diváky příslibem kvalitní podívané, a určitě tak půjde o napínavé a vyrovnané zápasy. Přijďte podpořit hráče Blesku a pomozte jim splnit si sen hrát Extraligu.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =