Leave it all on ASHfield

Cenné vítězství proti Tempo Titans Praha

Kdo přišel v neděli na Ash Field, tak určitě nelitoval. Vyrovnaný zápas, kvalitní baseball, odpaly za plot - to vše bylo k vidění v dohrávce odloženého utkání baráže proti Tempo Titans Praha. 

3.8.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Po první výhře v baráži proti Blansku přivítal Blesk v neděli 31. 7. 2016 na domácím hřišti extraligový tým Tempo Titans Praha. Jednalo se o dohrávku utkání odloženého pro déšť a jablonečtí hráči i fanoušci doufali, že výsledek bude lepší než v prvním zápase, kdy Tempo vyhrálo jednoznačně 11:0. V tomto zápase však bylo vše jinak a Blesk si tak po devíti směnách připsal cennou výhru 7:6 a potvrdil tak své zlepšující se výkony.

Ještě pár hodin před začátkem zápasu nebylo vůbec jisté, zda se bude moci utkání odehrát – nad Jabloncem se opět honily mraky a Ash Field byl po nočním dešti na hranici hratelnosti. Naštěstí se počasí umoudřilo a ve spojení s mravenčí prací domácích hráčů umožnilo dát hřiště do takového stavu, že se ve 13 hodin mohl Jirka Bouček postavit na nadhazovací kopec a zahájit zápas. Bouček i přes drobný tlak Tempa udržel v první směně nulu a naznačil tak, že do zápasu nastoupil ve velice dobré formě.

Blesk šel hned v dohrávce zápasu poprvé v sérii do vedení, kdy po sebeobětovacím odpalu Jonáše Výbory doběhl pro první bod Blesku David Zikmunda. Blesk si po celé utkání udržoval takovýto drobný náskok, zejména díky skvělé práci obrany v čele s Boučkem a útoku, který dokázal vždy odpovědět na každé snížení Tempa. K velkému výkonu se vzepjal především Marek Chlup, který v zápase odpálil 2 homeruny a navíc utkání zavřel v pozici closera. Tempo se proti němu v poslední směně sice nadechovalo k obratu, ale za přispění obrany se podařilo těsné vedení uhájit a Blesk se tak mohl radovat z cenného vítězství 7:6.

Po zápase následoval doprovodný program pro fanoušky, kteří si mohli vyzkoušet, jaké to je odpalovat, nadhazovat, či běhat po metách. Krásnou tečkou za vydařeným odpolednem byl potom přátelský zápas ve slowpitchi, který je zjednodušenou a zábavnou formou baseballu, uzpůsobený tak, aby ho zvládl i naprostý začátečník.

V neděli 7. 8. 2016 se Blesk opět představí na domácím hřišti, kdy na jablonecký Ash Field  zavítá vítěz základní části, tým Třebíč Nuclears. Třebíčský tým prohrál v základní části pouze jednou, a to právě s Jabloncem. Povede se Blesku využít výhody domácího prostředí a potrápit Třebíč i tentokrát? Přijďte se sami přesvědčit na Ash Field, zápasy začínají ve 13:00 a 16:00.

Text: David Zikmunda

Foto: Anna Krčková

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =