Leave it all on ASHfield

Češi obsadili na MS do 23 let 10. místo

Česká reprezentace do 23 let nezopakovala senzaci z předchozího šampionátu a v mexickém Monterrey se umístila na 10. místě.

9.11.2016 Klub | autor: Jonáš Výbora

Česká baseballová reprezentace přiletěla v úterý ráno z Mexika, kde odehrála Mistrovství světa do 23 let. Letos se jí bohužel nepodařilo navázat na senzační páté místo z roku 2014 a nakonec se umístila na 10. místě.

Už před začátkem turnaje bylo jasné, že český výběr nečeká jednoduchý úkol. Ve „skupině smrti“ postupně změřil síly s Koreou, Panamou, Jihoafrickou republikou, Mexikem a Venezuelou. Z pěti zápasů se českým mladíkům podařilo vyhrát pouze jednou, a to proti Jihoafrické republice. Blízko byli proti týmu Venezuele, kdy je v 10. směně dělil od vítězství jeden aut. Po odpalu do středního pole, na který doběhli dva body, se nakonec radoval soupeř.

Český tým byl tak odsouzený k účasti ve „skupině útěchy“, ve které se bojovalo o 7. - 12. místo. A rozpačité výkony na nadhazovacím kopci a v obraně v základní skupině provázely český výběr i nadále. V zápase proti papírově slabšímu soupeři z Rakouska prohrával po třech směnách dokonce už 7:0. Nakonec však dokázal zmobilizovat síly a s přispěním chyb v obraně zvrátit výsledek ve svůj prospěch. Proti Argentině a Tchaj-wanu se zraněními četně oslabený Češi nedokázali vzchopit k většímu odporu a turnaj zakončili dvěma prohrami.

V českém výběru nechyběl ani jablonecký odchovanec Marek Chlup. Ten se ve všech osmi zápasech objevil v základní sestavě a byl jedním z pilířů českého útoku. Z 25 startů na pálce si připsal 7 hitů (.280/.345/.400), z nichž 3 byly vícemetové. Týmové statistice vévodil v počtu doběhů. 

V těžké konkurenci profesionálních hráčů není 10. místo neúspěchem, což potvrzuje také Marek pro server Aktuálně.cz. "Naším cílem bylo dostat se mezi deset nejlepších týmů. V zápasech se dalo udělat něco líp, ale stále jsme mohli skončit i hůř. S umístněním jsme tedy spokojeni,“ řekl Marek po příletu. Největší slabinu týmu viděl v obraně, kde český celek udělal dvacet chyb. "Před turnajem jsme měli cíl, abychom udělali méně chyb než na posledním šampionátu, což se nám nepovedlo.“

Pro Marka tak konečně skončila dlouhá sezóna a nyní se může připojit ke zbytku týmu v zimní přípravě. Ne však nadlouho. Marek si zpestří vánoční svátky další výpravou do USA, kde se zúčastní letošního ročníku Power Showcase. Událost, součástí které bude i homerun derby, je ideální příležitostí pro mladé talenty ukázat své kvality MLB skautům.

 

FOTOGALERIE