Leave it all on ASHfield

Domácí premiéra úspěšná

Poprvé se Blesk v letošní sezóně představil doma a hned dvěma vítězstvími.
2.5.2010 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Na Ash Field přijel ještě loni extraligový tým Tempo Titans, před víkendem se stejnou bilancí jako domácí. Solidní nadhoz, skvělý individuální výkon na pálce a jeden milník však pomohly nechat obě vítězství doma.

Na kopci začal Jiří Bouček a série tří hitů zařídila vedení Pražanů 2:0. Na to odpověděla trpělivost druhé poloviny lineupu, série čtyř met zdarma zařídila snížení na 1:2. Ta stejná polovina udeřila znovu o dvě směny později, dvě další mety zdarma a dlouhý hit Aleše Koťátka o plot ve středním poli otočily skóre na 4:2. Hosté ještě stačili snížit na rozdíl jediného bodu, veškerou snahu ale utnul Jonáš Výbora svým druhým homerunem sezóny, kterým upravil na konečných 6:3. Jiří Bouček odházel kompletní zápas, letošní první Blesku.

A byl to opět Jonáš Výbora, který svým druhým sobotním homerunem (třetím celkově) ve čtvrté směně otevřel bodový příděl Jablonce ve druhém utkání. Vedení 4:0 ještě hosté v následujících dvou směnách snížili na 3:4, pak už ale dobrý ofenzivní výkon domácích definitivně zabouchl dveře za jakoukoli další snahou. Vítězství si připsal po dobrém výkonu Filip Šafařík, navíc Vladimír Chlup se stal po Michalu Kubinovi teprve druhým hráčem, který dosáhl v dresu Blesku hranice dvou set hitů.

Čtyři výhry v řadě jsou tou nejlepší pozvánkou na další víkend na Ash Fieldu, v sobotu se hraje od 13 h další utkání ČML proti Sabatu, v neděli pak první kolo Českého baseballového poháru proti Hluboké od 14 h.