Leave it all on ASHfield

Dvě hladké výhry v Bučovicích

Druhé dvojutkání sezóny odehráli jablonečtí baseballisté proti Pelikánům Bučovice a zvítězili 22:12 a 22:5.

23.4.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Po vysokých výhrách ze Spáleného Poříčí čekal Blesk další ze soupeřů, který se v druhé nejvyšší lize pohybuje teprve druhou sezónu a i průběh obou utkání tomu nasvědčoval.

Velkému bodovému přídělu se dá z velké části vděčit i specifikacím bučovického hřiště, které zdaleka nepatří k těm nejdelším a ani povrch nevychází obraně příliš vstříc. Kombinace těchto podmínek a již tradičně kvalitního pálkařského výkonu Blesku znamenala, že první utkání skončilo kvůli rozdílu deseti bodů po sedmi směnách za stavu 12:22. „S výsledkem prvního utkání nejsme zcela spokojeni, protože jestli chceme pomýšlet na nejvyšší příčky v lize, tak není možné, abychom dostávali dvanáct bodů od soupeře typu Bučovic. Bude potřeba se v tréninku velmi zaměřit na nadhoz. Zase abych našim nadhazovačům úplně nekřivdil, tak podmínky, za kterých se na bučovickém hřišti hraje, nejdou zrovna v jejich prospěch.“ Hodnotil první zápas zadopolař Blesku Matyáš Fous.

Druhé utkání se již neslo v mnohem jednoznačnějším duchu, kdy jablonečtí zaznamenali hned čtrnáct doběhů v první směně a zápas tak byl víceméně rozhodnut již od samotného začátku. Po páté směně bylo klání ukončeno za stavu 5:22.

Stejně jako minulý týden ve Spáleném Poříčí, tak i tentokrát Blesk prokázal, že v ofenzivě patří na vrchol ligy. Důkazem je i fakt, že home run odpálilo šest různých hráčů.

Již tento týden v sobotu 28. dubna odehrají jablonečtí svoje první domácí dvojutkání sezóny. Opening Day s sebou přinese i slavnostní ceremoniál, během kterého zazní státní hymna, proběhne vystoupení mažoretek, slavnostní nadhoz biatlonové reprezentantky a juniorské mistryně světa Markéty Davidové, tombola o hodnotné ceny a mnoho dalšího. Proto zveme všechny sportovní fanoušky, aby se 28. dubna ve 12:30 dostavili na domácí Ash Field u ZŠ Mozartova ve Mšeně, máte se na co těšit.

 

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =