Leave it all on ASHfield

Dvě prohry proti Technice

V sobotu 13. 7. se Blesk vydal bojovat na Kraví horu.

26.7.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Tři extrémně nepovedené směny a dvě prohry – taková je bilance nedělních zápasů Blesku na hřišti extraligové Techniky Brno. Blesk v těchto třech směnách obdržel neuvěřitelných 27 bodů, v ostatních čtrnácti sice pouze dalších 10, ale i tak se musel sklonit před zkušenějším soupeřem 15:18 a 4:19.

V prvním zápase se Blesk dostal do vedení hned v první směně  a těsný náskok si udržel do třetí směny. Ta byla z pohledu Blesku vyloženě tragická a po sérii hitů, met zdarma a dokonce balku obdržel 11 bodů, kdy útočné chuti domácích neubralo ani střídání nadhozu. Blesk se ale nevzdával a postupně utkání dotahoval, v jednu chvíli měl dokonce vyrovnávací bod na domácí metě ale zkušený nadhazovač Techniky si zápas pohlídal. Konečný výsledek byl zcela nebaseballových 15:18 z pohledu Blesku, na hity dokonce 18:17 pro Blesk.

Druhý zápas začali jablonečtí formálně jako domácí tým a začali ho opět lépe – po třech směnách byl stav 4:2 pro Blesk a Technika střídala nadhazovače. V tomto okamžiku se zápas zlomil a od té doby již skóroval pouze brněnský tým – 6 bodů ve 4. směně a dalších 10 v osmé. Blesk se již nedokázal na střídajícího Kočího vůbec prosadit a z druhého zápasu si tak odváží potupnou porážku 4:19.

„Tohle bylo hodně špatné a je to náš problém celý rok. Hrajeme vyrovnaná utkání, ale nepovede se nám jedna, dvě směny za zápas a připravíme se tím o šanci na výhru,“ hodnotil po zápasech Pavel Mencl, který si v prvním zápase odbyl svou letošní premiéru na nadhazovacím kopci (4 IP, 3ER).

Blesk tak jako jediný z prvoligových týmů nedokázal o víkendu vyhrát a v tabulce nadstavby se s bilancí 5-5 propadl na dělené páté místo. Příští víkend zajíždí do Třebíče na dvojzápas proti vedoucím Nuclears a určitě si bude chtít napravit svoji reputaci.

Text: David ZikmundaFOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =