Leave it all on ASHfield

Hořký začátek léta

Cílem sezony byl postup do play off, ten byl splněn. Každý ale vždy chce něco víc a to se bohužel nepovedlo.
30.6.2008 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
I přesto, že Blesk skončil v tabulce západní divize třetí, měl lepší bilanci (11-5) než jeho čtvrtfinálový soupeř ze Šumperka (8-8). Místní Cannibals ale skončili na východě druzí, což jim dalo výhodu domácího prostředí, a tento fakt byl možná rozhodujícím v tom, že Blesku se nepovede bojovatr v semifinále proti Liberci.

První utkání začal v sobotu Filip Šafařík a vše vypadalo jinak, než obvykle. Vladimír Chlup po odpalu Adama Pospíchala bodoval a naopak domácí vyšli v dohrávce naprázdno. Co se jim nepodařilo v prvním inningu ale zvládli ve druhém. Odpal po odpalu procházely kolem rukavic vnitřních polařů nebo padaly těsně před vnější. Až vystřídavší Jiří Bouček směnu ukončil, to už ale domácí vedli 7:1. V tu chvíli by na Blesk asi nikdo nevsadil, ale ten v páté a šesté směně otočil na 10:7. Hned v dohrávce šesté směny domácí ale opět zvedli hlavu, několika odpaly i chybou zvrátili na 12:10. Poté přidali další tři body, Jablonec už stačil jen upravit na 15:11.

Nedělní utkání bylo bez bodu až do čtvrté směny, kdy se Blesk ujal vedení 3:0, hned v páté o něj ale přišel po čtyřech bodech domácích. Definitivní pohřbení nadějí znamenala následující směna, kdy domácí po chybách obrany a několika odpalech zvedli své vedení na 10:3. Žádná snaha, ani dva body v sedmé směně, už nepomohla a Blesk byl po prohře 5:10 vyřazen.

V obraně v play off odehrál Jablonec 16 směn, body dostal pouze v pěti z nich, Šumperk dokázal v obou duelech poskládat hity za sebou a výrazně otočit skore. Naopak Blesk přes velké množství hitů nedokázal vytvořit souvislý tlak.

Na podzim nás tak čeká nadstavba o udržení, která ale díky velkému množství vítězství ze zíkladní čísti bude pouze formalitou. Velký dík patří Adamovi Pospíchalovi, který na hostování z Krče držel obranu na catcherovi a přidal ofenzívu do lineupu.