Leave it all on ASHfield

I po druhém víkendu bez prohry

Dva víkendy, čtyři vítězství, tak vypadá úspěšný vstup Blesku do ČML 2008
3.5.2008 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
V sobotu přijel do Jablonce pražský Sabat a hned v prvním utkání jim domácí ukázali, že z Ash Field se body nevozí. Nesoustředěný výkon nadhazovače hostů znamenal hned v první směně zisk čtyř bodů, a to v podstatě určilo vývoj střetnutí. Blesk trpělivě přidával body v každé směně, naopak obrana v čele s *h36 Jiřím Boučkemh* na kopci nepovolila soupeři ani bod a tak po sedmi dějstvích bylo, díky rozdílu větším než deset bodů, utkání ukončeno poměrem 15:0. Svůj první letošní i klubový homerun dával *h44 Michal Kubinah*.

Že stejný soupeř může znamenat jiný výsledek ukázal jasně druhý souboj. I když domácí po sérii odpalů dali dva body v první a bod ve druhé směně, stálý tlak na pálce se zastavil. Hosté nejprve zahrozili jedním doběhem v páté směně, který znamenal stop po startéra *h52 Filipa Šafaříkah*. Směnu zavřel *h102 Matěj Slanařh*, ale hned v následující se dostal do problémů a tak ho vystřídal starší ze Šafaříku *h168 Petrh*. I on se nevyvaroval dvou met zdarma hned na úvod sedmé směny, a tak na kopec musel osvědčený loňský closer *h44 Michal Kubinah*. I on ale hned v úvodu dal metu zdarma, další odpal sice znamenal nucený aut na dvojce, ale i doběh - 3:2. Úplný obrat ve skore znamenal trojmetový odpal dalšího pálkaře Sabatu, který stáhl dva body. Aby tomu nebylo dost, hned vzápětí sebeobětovací odpal do vnějšího pole znamenal zvýšení náskoku soupeře na 5:3. Zaskočení domácí se v sedmé a osmé směně na nic nezmohli, a tak se čekalo na poslední šanci. Tu začal infield hitem ve svém debutu za Blesk Tomáš Zikmunda. *h171 Pavel Dvorskýh* pak odpálil ideální míč po zemi na double play, ale spojka hostí přehodila hráče na druhé metě a rázem bylo nula autů a bežec dva tři. To ovšem nebyl konec slabších chvilek Sabatu, *h41 Aleš Koťátkoh* vyslal sebeobětovací odpal do vnějšího pole, který však neskončil autem, ale po špatné komunikaci spadl mezi dva vnější polaře - 4:5. Po strike autu *h169 Jiřího Rumlah* přišel na pálku Michal Kubina, bežec na třetí metě Pavel Dvorský sice špatně přečetl signál a vyběhl na squeeze play do jasného autu, ale catcher hostí ho při run downu přehodil a to znamenalo vyrovnání - 5:5. Kubina dostal metu zdarma, ale po odpalu *h85 Antonína Kůseh* byl vyautován na dvojce, Koťátko se posunul na trojku. Další pálkař *h53 Jaroslav Véleh* pak poslal druhý nadhoz nekompromisně do vnějšího pole a stáhl tak vítězný bod.

Blesk tak v letošním roce ještě neprohrál, ve čtyřech utkáních inkasoval dohromady jen 10 bodů. Příští víkend nejprve ve čtvrtek 8.května přivítá v prvním kole Českého baseballového poháru Sokol Hlubokou, v lize pak porpvě vyjíždí na cizí hřiště, a to hned na nejdelší výlet, v sobotu na Hrochy Brno a v neděli do Bučovic. Poté už čeká na fanoušky domácích vrchol základní části, atraktivní derby s Patriots Liberec, v sobotu 17. května.