Leave it all on ASHfield

Jablonečtí baseballisté zůstali krůček od extraligy

Jablonec, Třebíč – Ani na poosmé, ani se zámořskou posilou se nepodařilo baseballistům Blesku Jablonec proklouznout mezi českou elitu. K vysněnému cíli chyběl jeden krůček…
29.9.2002 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec, Třebíč – Ani na poosmé, ani se zámořskou posilou se nepodařilo baseballistům Blesku Jablonec proklouznout mezi českou elitu. K vysněnému cíli chyběl jeden krůček…

V sobotu nastoupili hráči Blesku k poslednímu domácímu utkání roku proti extraligovým Arrows Ostrava. Oba celky měly o co hrát, Blesk potřeboval vyhrát k udržení naděje a ostravští museli zvítězit k jistotě vítězství v baráži. Jablonecká pevnost tentokrát neodolala, i když skóre utkání plně neodpovídá dění na hřišti. Zápas začal ze strany domácích utlumeně, hosté se hned od prvních nadhozů Martina Křenka tvrdě opírali do pálek a šli do vedení 3:0. Blesk ovšem v dohrávce korigoval homerunem Jana Kapičky, jeho třetím přes plot v levém poli ( Kapička je zatím jediným hráčem v historii, který plot pokořil ). Ve třetí směně přidala Ostrava bod, domácí odpověděli dvěma a rodilo se drama. Vše změnila pátá směna, kdy při dvou autech vyrobili domácí neuvěřitelnou hrubku, a než stačili zahrát třetí aut, hosté přidali dalších sedm bodů a rázem vedli 13:3. Blesk opět zabojoval a snížil o čtyři body, následný tříbodový atak ostravských již ale zůstal bez odpovědi a utkání bylo po osmi dějstvích ukončeno pro desetibodový rozdíl v poměru 7:17. Blesk si tak mohl vyčítat chybu v páté směně, skóre mohlo být o osm bodů menší a bylo by drama.

K výčitkám byl důvod dvojnásobný, protože v sobotním duelu SB Rýchory prohrály v Třebíči. Před nedělí tak šance stále ještě žila, jablonečtí museli vyhrát v Třebíči a SB Rýchory podlehnout Chocni.

Neděle nejprve začala dohrávkou přerušeného utkání z Jablonce, celé dokončení bylo otázkou několika minut. Hned v osmé směně Blesk třikrát bodoval ( Moravec odpálil dvoubodový homerun ) a v deváté nedovolil soupeři vůbec nic a vyhrál v poměru 11:8.

Od počátku posledního duelu sezóny dávali jablonečtí jasně najevo, že o postup do extraligy chtějí stále bojovat. V první směně dali pět bodů, ve druhé přidali další tři i zásluhou prvního homerunu Rampiho Gulatiho v soutěžním utkání a zdecimovaný soupeř, kterému již o nic nešlo, rezignoval. Zato Blesk, povzbuzen zprávami z Rýchor, kde Choceň vedla po třech směnách 5:2 a stále živila naději, pokračoval v ofenzivní parádě, kterou korunoval Gulati druhým homerunem, tentokrát při plných metách ( 4 body ). Zápas tak skončil pro naprostou převahu Jablonce již v sedmé směně poměrem 13:2. A čekalo se na zprávy z Krkonoš. Tam však domácí za deště otočili stav a po pěti odehraných směnách, které jsou potřeba k tomu, aby utkání mohlo vyhlášeno jako regulérní, rozhodčí zápas ukončili a tím posvětili účast Rýchor v extralize 2003.

Tak blízko ještě Blesk extralize nikdy nebyl, škoda drobných zaváhání především z úvodu baráže ( Choceň 2:5, Ostrava 3:13), kdyby Jablonec v sobotu vyhrál, vynutil by si rozhodující duel s Rýchorami. Takto si mohou hráči pouze gratulovat k neoficiálnímu devátému místu v republice.

Konečná tabulka baráže:

1. Arrows Ostrava 9-1, 2. SB Rýchory 7-3, 3. Blesk Jablonec 6-4, 4. Choceň 3-6, 5. Třebíč 2-7, 6. Olomouc 1-9