Leave it all on ASHfield

Kachurka: "V Blesku máme dobrou partu."

Ve druhém rozhovoru se rozpovídal Aliaksei Kachurka, který už má za sebou jednu sezónu v jabloneckém týmu.

19.2.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Čau Alexi, díky, že sis našel čas na rozhovor. Spoustu fanoušku určitě zajímá, jak jsi začal s baseballem a co tě přivedlo z Běloruska do České republiky.

Ahoj všem a děkuji za pozvání k rozhovoru. S baseballem jsem začal v roce 2001, jeden můj kamarád se vrátil z Mistrovství Evropy a musel na hřiště odvézt dres. Jak si dnes pamatuji, na hřiště jsme přijeli na kolečkových bruslích a trénink měl zrovna A-tým. Trenér mi dal švihnout pálkou a příští den jsem už byl na prvním tréninku. Co se týče mého příchodu do České republiky, tak jsem na turnaji v Brestu potkal skauta Toma Randolpha z Pirates, který nějakou dobu pracoval pro Eagles. Od něj jsem dostal kontakt na Richarda Kaniu, který mi pomohl s papírováním a vízem.

Pokud bys měl srovnat kvalitu soutěže a taky podmínky pro baseball v Bělorusku a Česku, jak by to vypadalo?

Kvalita českého baseballu má vysokou úroveň, a to se týká všeho: hřišť, rozhodčích, zahraničních hráčů a postoje asociace k rozvoji baseballu v zemi. Ale překvapilo mě, jak to tu baseball funguje. Na jednu stranu je přístup k baseballu a kvalita soutěže obrovská, ale stále na amatérské úrovni. V Bělorusku jsem za hraní baseballu dostával výplatu a všechno vybavení jsme dostávali od týmu (oblečení, rukavice, spiky, atd.) Samozřejmostí byly hrazené cesty na zápas a ubytování. Když jsem hrál za Brest, měli jsme dobrý tým. Jezdili jsme i na evropské poháry a jednou nám podařilo vyhrát, takže jsme postoupili na Pohár mistrů evropských zemí. Všechny zápasy jsme prohráli, ale byl to krásný zážitek. Je to největší úspěch běloruského baseballu a rád na tyto časy vzpomínám.

Máš za sebou první sezónu v barvách Blesku. Jak ji z tvého pohledu hodnotíš? 

Na začátku minulého roku jsem dostal od Vladimíra Chlupa nabídku si zahrát za Blesk. Věděl jsem, že je to silný tým, který má vysoké ambice, a tak byl jsem zvědavý na sezónu. Ta byla z mého pohledu dobrá, jen málo nám chybělo k zisku titulu 1. ligy. Většina zápasů byla odehrána na vysoké úrovni a hlavně se nám povedla Nadstavba o Extraligu. Byly to kvalitní zápasy, kluci udělali velkou práci. Chci poděkovat hlavně všem fanouškům, kteří nás podporovali celou sezónu, i když se momentálně nedařilo, nebo bylo špatné počasí. Taky chci poděkovat klukům za to, že mě přijali do týmu a za tu hezkou atmosféru, co jsme měli celou sezónu!

Během Nadstavby o Extraligu jsi se rozjel a odpálil svůj první homerun, který jsi později doplnil o další dva. Řekni nám, jaký je to pocit? Co se člověku v dané chvíli honí hlavou?

Jo jo, čekal jsem na to 16 let! Vždycky měl v hlavě, že ten homerun musí někdy přijít. Jak fotbalista nemůže být bez gólů, tak baseballista nemůže zůstat bez homerunu. Byl to dlouhý odpal, balón už byl za plotem a já pořad běžel a nevěřil, že se to povedlo. Zpomalil jsem až před třetí metou. Je to hezký pocit.

Zbývají dva měsíce do začátku sezóny, jak probíhá tvoje zimní příprava?

Zimní příprava absolvuji jako každý v Praze na Eagles, kde trénuji 3x týdně s kluky z Blesku a Eagles. Mimo to ještě chodím do posilovny, takže v podstatě klasická příprava.

Je něco, v čem by ses rád zlepšil?

Rád bych se zlepšil ve všem. Člověk se musí snažit zlepšovat ve všem, neexistuje žádný limit pro dokonalost.

V čem vidíš největší sílu Blesku?

Hlavně v tom, že máme dobrou partu lidí a každý ví, co má dělat a proč. Taky si myslím, že Blesk má jednu z nejlepších pálek v lize.

A naopak slabinu?

Úplně bych neřekl, že nadhoz je naše slabina, ale spíš, že bychom potřebovali víc dominantních nadhazovačů. Doufám, že letos tento problém zmizí, budeme mít posily na kopci.

Chtěl bys na závěr něco vzkázat jabloneckým fanouškům?

Jen tak dál! A díky za “Davaj Saša”.

Díky za rozhovor a hodně štěstí v letošní sezóně!

 FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =