Leave it all on ASHfield

Muži Blesk B versus Rýchory.

24.5.2007 Muži "A" | autor: Martin Svačina
Za nádherného počasí vyběhli muži B na skvělý pažit jabloneckého Ashfieldu s bojovnou náladou. Soupeři bylo co oplácet, při posledním zápase jsme odjížděli z Buků s porážkou v sedmé rozdílem.
Trochu netradičně začnu pochvalou, celý zápas odházel velmi slušně Matěj Slanař. V půlce čtvrté směny byl stav 2:2, na kontě soupeře 3 hity, poslední hity v zápase. V dohrávce směny po prvním autu zavelel k útoku svým prvním, navíc dvoumetovým hitem v mužích 16-ti letý Pavel Dvorský. Přichází BB Slanyho a hit Ondry Probsta, Pavel boduje. Pak je Martin Lukeš trefen nadhozem a Jirka Ruml pálí vysoko do luftu, short chytá. Standa Brožek si připisuje RBI za 4 bally, bohužel Petr Šafařík, který předtím odpálil 2 hity, napodobí Rumlika. I tak je stav pro nás příznivý 4:2. Cítíme, že se zápas láme a soustředíme se na obranu. Neuděléme chybu, navíc ogresivní hrou na metách zvýšíme na 5:2. Do šesté směny máme sice trochu navrch, ale všichni z historie známe tzv. „jabloneckou směnu“, kdy ztratíme třeba i desetibodové vedení. Obrana ale působí vyzrálým dojmem a pustí na pálku v šesté a sedmé směně jen 6 pálkařů. Pole soupeře začíná chybovat a v kombinaci s naší ukázněnou agresivní hrou i bez jediného hitu je stav po šesté směně 9:2 pro Blesk. Začínám mít pocit, že už to nepustíme, navíc jak jsem předeslal, rozehra sedmé byla bez bodu Rýchor. Stojí před námi jasný cíl, pokračovat naplno na pálce a přidat 3 body.
Ondra Probst promáchne třetí strike, catcher pouští za sebe, Ondra sice reaguje až na mohutný řev lavičky, mety přesto dosáhne. Martin Lukeš opět trefen a Jirka Ruml ukázkově položí nakaučovanou ulejvku. Druhá, třetí obsazená, jeden aut. Přichází velká chvíle Standy Brožka, který mohutným dvoumetovým odpalem posílá oba borce domů. Teď ještě musíme nějak dostat domů Standu. Hitem pomůže starší Šáfa a Standa je na 3B, domů to nešlo. Na pálce se chystá Radek Šulc, nadhoz ho ale ve vypjaté situaci pouští na BB. Odpovědnost se přesouvá na Petra Zavadila, ten ale nedostane příležitost se proslavit. Přichází passball, catcher soupeře se to ani nesnaží zahrát vidouce lokomotivu Standu bežícího pro vítězství 12:2 v sedmé směně. Odplata jak se sluší.
Na závěr poděkování rozhodčímu Standovi Hlubůčkovi, který se této nevděčné funkce dobrovolně ujal.
Myslím, že zápas to byl koukatelný i z tribuny, pro připomenutí pár fotek od Martina Lukeše staršího.

*sstatmuzb_03.xls Zde ke stažení statistikas*

Bohužel rozpis soutěže dozná změn, Česká Lípa definitivně odstoupila ze soutěže a tak jsme zbyli pouze 3. Nejbližší zápas je 10.6. s Louny B na Ashfieldu.

Martin Svačina.