Leave it all on ASHfield

Muži budou na podzim bojovat o extraligu

Jablonec - Muži si o víkendu zajistili definitivně šanci bojovat v podzimní baráži o nejvyšší baseballovou soutěž - extraligu. Jejich víkendový soupeř - Sokol Krč Altron B jim však nic nedal zadarmo.
17.6.2002 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec - Muži si o víkendu zajistili definitivně šanci bojovat v podzimní baráži o nejvyšší baseballovou soutěž - extraligu. Jejich víkendový soupeř - Sokol Krč Altron B jim však nic nedal zadarmo.

Extraligové áčko Sokola Krč o víkendu odlétalo do Madridu na pohár CEB ( mimochodem jako posilu sebou veze Rampiho Gulatiho ), a tak B tým přijel posílen o několik hráčů nejvyšší soutěže, jež se nevešli do nominace na evropský pohár. A na výkonu soupeře Blesku to bylo určitě znát.

V sobotním utkání oba týmy dlouho hrály skvěle v obraně a tak byl až do dohrávky osmé směny stav 2:2. Pak ale přišla pravidelná "Blesková" smršť, kdy domácí přidali 7 bodů, na což již překvapený soupeř nedokázal odpovědět, finální skóre bylo 10:3.

Nedělní duel otevřeli lépe hosté (0:2), Blesk postupně otočil stav až na 5:2, Sokol Krč ale zvedl hlavu v sedmé směně (5:6), díky dvoubodovému homerunu Kubiny Blesk ale strhl vedení zpět na svou stranu, které ještě pojistil v osmé směně na konečných 8:6.

Skvěle na pálce se před svým odjezdem do Madridu ukázal hrající kouč Rampi Gulati ( pět odpalů z pěti startů ), Michal Kubina přidal svůj letošní třetí homerun.

Příští víkend čeká jablonecké baseballisty čtvrté kolo Českého baseballového poháru, kdy v neděli od 15:00 přivítají na svém hřišti v Jablonci Mšeně extraligový celek Tegola Praha. Utkání bude pikantní z několika důvodů: v pražském celku působí v současnosti jeden z jeho nejlepších hráčů Jan Drábek, odchovanec jabloneckého baseballu a syn trenéra juniorského týmu Blesku, v jarním přípravném turnaji na Krči Blesk Tegolu zdolal a v neposlední řadě přivítáme v současnosti čtvrtý nejlepší tým v Česku.

Utkání začíná v 15:00, občerstvení bude připraveno, všichni jste srdečně zváni.