Leave it all on ASHfield

Muži jsou blízko k zajištění baráže

Jablonec - Očekávaný tvrdý souboj o čelo České baseballové ligy se nakonec mezi celky Blesku a Loun nekonal - ne snad proto, že by hráčům nepřálo počasí, ale protože Blesk svého soupeře doslova převálcoval.
31.5.2002 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec - Očekávaný tvrdý souboj o čelo České baseballové ligy se nakonec mezi celky Blesku a Loun nekonal - ne snad proto, že by hráčům nepřálo počasí, ale protože Blesk svého soupeře doslova převálcoval.

Louny přijely do Jablonce coby vedoucí celek tabulky, posíleny o své odchovance bratry Srbecké, kteří ještě loni hráli za extraligovou Krč a především s bilancí 5 vítězství a jen jednou porážkou. Blesk ale nepřipustil žádné pochyby o svém novém mottu: 14:2 ( počet vítězství a porážek v sezoně, takový je cíl jabloneckých ).

V sobotu se hosté ujali v první směně vedení 1:0, ale to bylo asi vše, co by z jejich strany stálo za povšimnutí. Blesk totiž v následující směně explodoval a osmkrát skóroval. V každé následující směně přidali domácí další body a tak p sedmém dějstvím utkání skončilo pro bodový rozdíl poměrem 20:3.

V nedělním utkání se hosté opět ujali vedení hned v první směně, ale domácí, tvrdě jdoucí za svým cílem, dokázali nevídané věci. Nejprve v dohrávce úvodní části Martin Křenek odpálil grand slam (čtyřbodový homerun) a hned v následující to stejné udělal i Radek Lihař. Po dvou směnách tak již bylo o osudu zápasu rozhodnuto (14:2) a tak se dohrávalo jen z povinnosti. Domácím tak stačilo opět jen sedm směn.

"Před sezonou jsem rozhodoval, zda přijmout nabídku právě Loun nebo Jablonce. Po víkendové sérii začínám být opravdu rád, že jsem nakonec skončil v Jablonci," řekl po utkání hrající trenér domácích američan Rampi Gulati. "Náš plán pro zbytek sezóny je jasný a jdeme za ním tvrdě, vždyť jsem hráče pořádně motivoval (odměnou za bilanci 14:2 je nějaký ten soudek zlatavého moku, který mimochodem Rampimu velice chutná - pozn. autora) a jsem rád, že jednoho z našich soupeřů o podzimní baráž jsme takto poučili."

Pochvala za víkendové výkony patří Martinovi Křenkovi a Jiřímu Boučkovi jak na pálce, tak i v poli, dobré odpaly přidali i Luboš Moravec, Jan Pytloun a Radek Lihař.

Příští víkend hraje Blesk 3.kolo českého baseballového poháru proti Býčím Žlázám Praha, ligové boje pokračují o další týden později, kdy jablonečtí zajíždějí k odvetné sérii do Loun.