Leave it all on ASHfield

Muži obhájili prvenství v České baseballové lize

Jablonec - Baseballisté Blesku Jablonec dokázali obhájit prvenství v České baseballové lize.
1.7.2002 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec - Baseballisté Blesku Jablonec dokázali obhájit prvenství v České baseballové lize.

O víkendu na svém hřišti jablonečtí přivítali celek SaBaT Praha s vědomím, že podzimní baráž o postup do extraligy jim již neuteče, ve hře ale stále bylo prvenství v ČBL a k tomu bylo potřeba oba zápasy vyhrát.

V sobotu na kopec nastoupil Martin Křenek a především jeho zásluhou Blesk zvítězil, když útok tentokrát nedal pravidelných 10 a více bodů. Hosté zlobili pouze do páté směny, pak již na zlepšenou hru domácích nestačili odpovědět a tak Blesk dokráčel k povinnému vítězství 9:5.

O nedělním vítězství a triumfu jabloneckých v České lize rozhodla již první směna, kdy Blesk rozstřílel nadhazovače soupeře, poslal na pálku neuvěřitelných třináct pálkařů, z nichž sedm odpálilo hit ( tedy o dva více než v celém sobotním utkání) a celkově skóroval desetkrát. Zdecimovaní hosté již nekladli další odpor a tak utkání zapadlo do šedého průměru a spělo do sedmé směny, jež byla díky více než desetibodovému rozdílu tou poslední v základní části sezony 2002.

Po oslavách obhajoby a následné měsíční pauze se začnou hráči Blesku připravovat na podzimní baráž, hranou s druhým celkem České ligy, dvěma z Moravské ligy a především dvěma posledními týmy z Extraligy. Jména soupeřů ještě nejsou známa, Blesk se stal prvním jistým postupujícím.

Boje o nejvyšší baseballovou soutěž začnou první víkend v září, cely srpen bude Jablonec hrát přípravná utkání především s extraligovými celky Sokol Krč a Tegola Praha, které o utkání samy projevily zájem, což mimo jiné svědčí i o tom, že nejlepší celek České baseballové ligy již berou na vědomí.