Leave it all on ASHfield

Muži vstoupili neúspěšně do baráže

Choceň, Ostrava - Vstup do baráže o Extraligu 2003 jabloneckým baseballistům rozhodně nevyšel, ale rozhodně ještě není třeba panikařit.
1.9.2002 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Choceň, Ostrava - Vstup do baráže o Extraligu 2003 jabloneckým baseballistům rozhodně nevyšel, ale rozhodně ještě není třeba panikařit.

V sobotu nastoupili jablonečtí na překrásném hřišti v Chocni proti domácím celku odhodlaně, a také lépe. Jan Kapička hned v první směně doběhl pro úvodní bod utkání. Nikdo v té době netušil, že na další bude muset Blesk čekat až do směny poslední. Naopak Choceň využila drobných zaváhání Martina Křenka na nadhozu a ujala se vedení 3:1. Pak se skore dlouho neměnilo, především díky také skvělé obraně Jablonce ( Blesk zahrál čtyři dvojauty) a vynikajícímu nadhozu domácích. Ten v podstatě jabloneckým nedovolil vůbec nic a byl rozhodujícím faktorem úvodního střetnutí. Choceň svůj náskok ještě v průběhu utkání zvýšila na 5:1, Blesk pak pouze korigoval na konečných 2:5.

Do nedělního utkání proti Arrows Ostrava nastoupil Blesk pevně odhodlán vyrovnat svou bilanci na 1:1. Na kopec poslal osvědčeného Jiřího Boučka, na toho se však domácí skvěle připravili a hned v první směně odpalovali doslova každý míč až se skore zastavilo na 4:0. Ani Blesk nechtěl jen tak vyklidit pole, v následujících dvou směnách se dokonce přiblížil na rozdíl jediného bodu (3:4), ale domácí se rozhodli zastavit tlak a na kopec poslali reprezentanta Luboše Jandu. Ten si počínal více než dobře a veškeré ofenzivní choutky jabloneckých zchladil. Naopak Arrows pokračovali ve festivalu hitů ( celkově odpálili domácí v utkání 3 homeruny ), a když se ještě přidala nepozornost Blesku v obraně, utkání skončilo po sedmé směně pro desetibodový rozdíl.

Blesk ale nemusí sklánět hlavu, v ostatních utkáních se týmy spravědlivě dělily o vítězství, takže nikdo se nijak dramaticky neodpoutal. Vše napoví až další průběh baráže, kdy tento víkend hostíme na domácím hřišti, odkud nikdo body lehce nevozí, v sobotu od 14:00 Olomouc, a v neděli od 10:00 Třebíč.

K vidění bude kvalitiní baseball a tak neváhejte a přijďte jablonecké povzbudit v jejich boji o postup do Extraligy 2003!!