Leave it all on ASHfield

Muži začali ČML

Louny, Praha - Že sezona 2003 bude trochu jiná než ta předešlá věděli všichni, že však začne tak podivuhodně, to netušil nikdo.
27.4.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Muži začali ČML

Louny, Praha - Že sezona 2003 bude trochu jiná než ta předešlá věděli všichni, že však začne tak podivuhodně, to netušil nikdo.

V sobotu odjeli hráči Blesku do Loun na utkání s již tradičním rivalem, jež dokázal naše hráče vždy potrápit a tak jablonečtí vzhlíželi k duelu s nervozitou. ta z nich však již po první směně díky šestibodovému vedení spadla, největší zásluhu na tom měl grand slam ( čtyřbodový homerun) Véleho. Skore dále díky perfektní práci na pálce i v poli ( tři dvojauty ) narůstalo a Blesk začal pomýšlet na vítězství rozdílem. Pak však přišlo několik chyb za sebou a z jasného utkání se stalo drama, když týmy šly do poslední směny za stavu 14:13 pro Jablonec. Poslední směna se však zapíše do klubových análů: Blesk posla do hry neuvěřitlelných 19 pálkařů ( někteří šli až třikrát na pálku ) a kdyby lounští měli na hřišti ukazatel, patrně by se zavařil. Po sérii chyb domácích i dalších odpalů hostí ( Kapička grand slam, jeho druhý HR v utkání ) dali jablonečtí 14(!) bodů. Louny už jen kosmeticky upravily na konečných 15:28. Na pálce dobře zahráli Kapička, Havlík, Koťátko, Kubina, Véle a Šafařík.

V neděli na pražském Tempu se po divokém sobotním výsledku hrál tentokrát už opravdu baseball, bohužel se špatným koncem pro hosty.Ti jakoby všechny hity vystříleli již den předtím a nebyli schopni vyvinout dostatečný tlak na pálce, který s několika chabymi v poli znamenal porážku 5:9.

Příští víkend hraje Blesk doma na nově zrekonstruovaném hřišti ve Mšeně, kdy v sobotu od 14 h přivítá celek Bučovic, od 11 h v neděli pak SaBaT Praha.