Leave it all on ASHfield

Muži začali Českou baseballovou ligu

Choceň - O víkendu vstoupili muži Blesku do nového ročníku České baseballové ligy dvěma zápasy v Chocni - tedy se soupeřem, který ještě loni hrál extraligu.
29.4.2002 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Choceň - O víkendu vstoupili muži Blesku do nového ročníku České baseballové ligy dvěma zápasy v Chocni - tedy se soupeřem, který ještě loni hrál extraligu.

Sobotní utkání ( první v historii Blesku hrané pod umělým osvětlením ) se od začátku vyvíjelo příznivěji pro domácí hráče, kteří během prvních dvou směn odskočili až na skore 6:0. Blesk mírně korigoval ve třetí, až pak v sedmé směně tým poprvé vedený koučem Rampi Gulatim zavelel k mohutné ofenzivě, kdy úplně otočil stav až na neuvěřitelných 6:14. Soupeř, zjevně zaskočený obrovskou bojovností jabloneckých, už pouze kosmeticky upravil stav na konečných 9:14. Po utkání kouč Gulati vyzdvihl především nasazení celého týmu, kdy Blesk ani za nepříznivého stavu nesklonil hlavu ( což se v minulosti mnohokrát stávalo ) a dobrou týmovou prací dovedl letošní premiéru do vítězného konce.

Nedělní utkání se vyvíjelo podle stejného scénáře: Choceň opět vedla 6:0 a znovu se čekal mohutný tlak Blesku v závěru. Ten znovu přišel, Jablonec poctivě střádal bod po bodu až do poslední, deváté směny, kdy nervózní domácí několikrát chybovali. V dramatickém konci, kdy jablonečtí dostali běžce, jenž znamenal vyrovnávací bod, až na druhou metu a stačil jeden dobrý odpal, však domácí nadhazovač zvedl hlavu a vystrajkoval posledního pálkaře. Choceň tak ve druhém utkání porazila Blesk 6:4. Kouč Gulati po zápase opět vyzdvihl perfektní nasazení a bojovnost, jež by letos měly být největší devizou našich hráčů.

Perfektní práci odvedli oba nadhazovači Křenek a Bouček, na pálce dobře zahráli Pytloun, Gulati a Chlup.

Příští víkend zajíždí Blesk k dalším dvěma utkáním do Prahy proti Sokolu Altron Krč "B", kdy čekáme nic než dvě vítězství. Ještě předtím vstoupí do letošního ročníku Českého baseballového poháru "B" mužstvo, jež na svém hřišti ve Mšeně přivítá v prvním kole celek MFF Praha, a to od 10:00.