Leave it all on ASHfield

Na Ash Fieldu začal Blesk vítězně

Jablonečtí baseballisté se letos poprvé představili na domácím hřišti a byli stoprocentní.

 

17.4.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Po prvních dvou hracích víkendech letošní sezóny konečně nastal čas na premiérové domácí zápasy Blesku, a tak v neděli 14. 4. na jablonecký Ash Field zavítali Orli Choceň. Před samotným utkáním proběhl ceremoniál, během kterého zazněla státní hymna, česká reprezentantka ve SwimRunu Helena Karásková se ujala slavnostního nadhozu a diváci  byli svědky vystoupení cheerleaders. Během utkání pak proběhlo i losování tomboly a tipovací soutěž.


První zápas začal za Blesk na nadhazovacím kopci Jiří Hikl. Oproti předchozímu startu měl lehké problémy s přesností, ale soupeř toho nedokázal využít. Čtyři směny odházel i Tomáš Zikmunda, pro kterého šlo o zatím nejvydsřenější start v barvách Blesku. Jablonečtí se prosazovali konstantně v průběhu celého utkání, a po osmi směnách se tak mohli radovat z vítězství 12:2.

V druhém utkání se na nadhazovacím kopci představil Karel Riedl, ale stejně jako Jiří Hikl, ani on neměl zrovna svůj den. Naštěstí pro domácí, ani tentokrát z toho Choceň nedokázala nijak výrazně těžit. V ofenzívě se Blesk prosazoval ještě zdárněji než v prvním zápase. Jan Výbora a Jakub Uhnavý zaznamenali každý po jednom home runu a Jonáš Výbora dokonce odpálil čtyřbodový grand slam home run. Jablonečtí baseballisté si tak během pěti směn připsali i druhé hladké vítězství, tentokrát 17:2.

„Opening Day je vždy trochu speciální, po dlouhé době se představíte před domácím publikem, a tak je nechcete zklamat. Nám se naštěstí podařilo odehrát dvě kvalitní utkání, a myslím si, že jsme divákům nabídli pěknou podívanou. Nakonec nám přálo i počasí, a tak celkově hodnotím celý den velmi kladně,“ vyjádřil se k domácí premiéře Tomáš Ševčík.

Další zápasy na Ash Fieldu odehraje Blesk již tuto sobotu 21. dubna proti úřadujícímu mistrovi 1. Ligy Sokolu Hluboká.

Text: Matyáš FousFOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =