Leave it all on ASHfield

Na suverénního lídra nadstavby Blesk nestačil

Jablonečtí baseballisté si z Třebíče odvážejí dvě porážky.

26.7.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Předposledním soupeřem v rámci nadstavby o Extraligu byli Blesku třebíčtí Nuclears, kteří v dosavadním průběhu prolínací soutěže prohráli pouze dvakrát a udržení v nejvyšší soutěži již měli prakticky jisté. I přesto se však na nadhazovací kopec v prvním utkání postavil Jose Flores, který doposud zcela dominoval a soupeřům nepovolil jediný doběh. Ani jablonečtí pálkaři si zprvu nevěděli rady a na kvalitního nadhazovače ne a ne vyzrát. Naopak Nuclears si ve druhé směně připsali první tři doběhy a svůj náskok pouze navyšovali, když na konci pátého dějství již vedli 9:0. Blesk se k prvnímu odporu zmohl na začátku šesté směny, kdy si připsal první dva doběhy. Zároveň se jednalo o premiérové body, které Flores inkasoval. Nuclears odpověděli jedním staženým doběhem, čímž svůj bodový příděl zastavili na deseti. Od té doby již skóroval pouze Blesk, ale čtyři doběhy v rozmezí zbylých tří směn na vítězství nestačily. Za zmínkuk stojí výkon Toáše Zikmundy na nadhazovacím kopci, který v průběhu necelých čtyř směn obdržel pouze jeden doběh od kvalitní třebíčské ofenzívy. První zápas tak skončil 10:6 pro Třebíč.

Do druhého utkání Blesk nevstoupil zrovna šťastně, když hned v první směně inkasoval čtyři doběhy. Skóre však záhy otočil ve svůj prospěch, když v závěru prvního dějství odpověděl pěti doběhy a donutil Nuclears ke střídání na kopci. Bohužel to však bylo naposledy, kdy jablonečtí baseballisté vedli. Třebíčtí hned v dalším inningu strhli vedení na svou stranu a do konce zápasu se ho nevzdali. I Blesk tak byl přinucen k velmi brzkému střídání na nadhazovacím kopci a do hry se dostal Karel Riedl, který předvedl zcela bezprecedentní zmrtvýchvstání. Ještě v průběhu prvního zápasu ležel v mdlobách na smrtelné lavičce v dugoutu, avšak kombinace šamanismu a homeopatik způsobila zázrak, a Karel se tak ze záhrobí vrátil do hry. A vedl si náramně. I přes své momentální fyzické indispozice dokázal odházet šest směn, během kterých soupeři povolil pouhé dva doběhy, čímž svůj tým držel ve hře a spoluhráčům poskytl jedinečnou šanci převrátit průběh zápasu ve svůj prospěch. Bezzubá ofenzíva Blesku však příležitostí k otočení zápasu pohrdla a do konce zápasu již přidala pouze jediný doběh. Utkání tak skončilo 9:6 z pohledu domácích Nuclears.

„Nuclears jsou nejspíše nejlepší tým, s kterým jsme se letos utkali, proto si myslím, že výsledky nejsou nijak ostudné. Na druhou stranu s nimi ani nemůžeme být spokojeni, protože zejména v druhém utkání jsme měli několik příležitostí strhnout zápas na svoji stranu, avšak ani jednou se nám to nepodařilo. Z posledních čtyř zápasů jsme měli na to vyhrát alespoň dva, ale bohužel nám to nevyšlo a naše šance na postup do extraligy jsou tak velmi mizivé. V pátek a v neděli odehrajeme poslední zápasy v rámci nadstavby o Extrligu a to sice proti Olympii Blansko. Tým, který je vždy velmi nepříjemným soupeřem a my tak uděláme vše proto, abychom je co nejvíce potrápili a na závěr nadstavby si zlepšili chuť,“ vyjádřil se k víkendovým zápasům David Zikmunda.

Naposledy v rámci nadstavby o Extraligu se Blesk před domácím publikem představí v neděli 28. července proti Olympii Blansko. Přijďte podpořit jablonecké baseballisty a užít si pěkné odpoledne na Ash Fieldu.

Text: Matyáš FousFOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =