Leave it all on ASHfield

Na úřadujícího mistra Blesk nestačil

Na jablonecký Ash Field dorazil Sokol Hluboká a Blesk poprvé v sezóně dvakrát ztratil.

24.4.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Po vydařeném minulém víkendu, kdy jablonečtí dvakrát jasně porazili Orly Choceň, dorazil tentokrát na Ash Field úřadující mistr 1. Ligy Sokol Hluboká.

Do prvního utkání Blesk nevstoupil vůbec dobře a hned v první směně obdržel tři doběhy. Následně sice dokázal náskok hostů snížit na rozdíl jediného doběhu, ale tento stav netrval nijak dlouho. Zlom nastal ve čtvrté směně, kdy se Sokolu podařilo skórovat hned pětkrát a domácí již nedokázali adekvátně odpovědět. Do konce utkání sice Blesk ještě zaznamenal šest doběhů, mimo jiné i díky tříbodovému home runu v podání Jonáše Výbory, ale ani to nestačilo, jelikož i hosté byli  v ofenzívě nadále velmi aktivní. Jednou z mála světlých stránek tohoto utkání byl výkon Tomáše Zikmundy na nadhazovacím kopci, který během pěti směn obdržel pouze jeden doběh. Zápas skončil 15:8 z pohledu hostů.

Druhé utkání začalo pro domácí o poznání lépe a ve čtvrté směně se dokonce chopili vedení 3:2. O něj však v zápětí přišli zásluhou chyb v obraně a dobrých odpalů Hluboké. Zcela bezzubý útok domácích se již do konce utkání nezmohl na další doběh, a Sokol si tak dokráčel pro další pohodlné vítězství. V druhém zápase Blesk podlehl rozdílem třídy, 15:3.

„Dnes se jasně ukázalo, že naše současné výkony nám budou sotva stačit na účast v playoff. Když nám nefunguje nadhoz proti slabším soupeřům, tak to většinou dokážeme dohnat v útoku, ale proti týmu jako je Hluboká na to vždy dojedeme. Bohužel jsme dnes pořádně nefungovali ani na pálce ani v obraně. Příští týden nás čekají důležité zápasy proti Klasiku Frýdek-Místek, kterým se zatím velmi daří, takže jestli budeme chtít uspět, tak musíme vylepšit úplně vše,“ hodnotil nedělní prohry Pavel Mencl.

V neděli 28. dubna zavítá na jablonecký Ash Field Klasik Frýdek-Místek, který se zatím dělí o první příčku se Sokolem Hluboká. V případě dvou vítězství by Blesk vyrovnal bilanci Klasiku. První zápas začne tradičně ve 13:00.

Text: Matyáš Fous

Foto: Barbora Šálková

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =